De partijen die hebben onderhandeld met de NDP om een nieuwe coalitie te voeren, hebben het mandaat van de achterban gekregen om de samenwerking aan te gaan. PL, BEP, ABOP en NPS hebben vandaag goedkeuring gegeven. Partijen onder de paraplu van A20 zijn sinds zaterdag beziggeweest. Vanavond wordt de samenwerkingsovereenkomst tussen de zes politieke partijen getekend.
De onderhandelingen over de verdeling van ministeries is ook al afgerond. De NDP heeft het presidentschap, voorzitterschap in De Nationale Assemblée en draagt 7 ministers voor. De NPS draagt de vicepresident, governor van de Centrale Bank en 3 ministers voor. De ABOP mag de vicevoorzitter van het parlement voordragen en 4 ministers. De PL mag twee ministers voordragen. A20 en BEP mogen beiden 1 minister voordragen.
De weg is nu open voor Jennifer Simons om de nieuwe president van Suriname te worden. De samenwerkende partijen hebben precies 34 zetels: genoeg om de president in het parlement te kiezen. De VHP wordt met 17 zetels de enige partij in de oppositie.
- WWF-Guianas lanceert drie bosprojecten in Suriname met EU-s…..
- Demissionair..
- Regen, gebed en bezinning markeren begin van Offerfeest..
- Man verwond bij woninginbraak Sir Winston Churchillweg..
- VES: “Wisselkoers politiek of administratief bepalen werkt …..
- NDP: Ied ul-Adha markeert begin van hoop en herstel..
- Regeerakkoord NDP bevat paradox indien VHP niet meedoet..
- President Santokhi: “Regering niet demissionair, volk heeft…..
- RESULTATEN DSB TEKENEN VAN HERSTELD BANKLANDSCHAP..
- DE VHP-OPPOSITIE..
- Verkeersveiligheid krijgt stem in afstudeeronderzoek..
- Nieuw boek brengt acute complicatie bij sikkelcelziekte ond…..
- Regering stelt half miljoen SRD beschikbaar voor nabestaand…..
- De democratie ondermijnd; van ’tralala’ naar &#…..
- Stichting Vrienden van Suriname stuurt 3.000 rugtassen voor…..
- OKB-voorzitter: “Geen wettelijke deadline voor bindend verk…..
- Zelfde weerpatroon van de week blijft aanhouden..
- Hassankhan erkent fouten bij verkiezingen, maar fraude uitg…..
- Ruzie tussen Trump en Musk escaleert: “Ondankbaar en doorge…..
- Lucht tussen PL en HVB nog niet geklaard..
- VHP en NDP nek-aan-nek regionale zetels in Saramacca..