De partijen die hebben onderhandeld met de NDP om een nieuwe coalitie te voeren, hebben het mandaat van de achterban gekregen om de samenwerking aan te gaan. PL, BEP, ABOP en NPS hebben vandaag goedkeuring gegeven. Partijen onder de paraplu van A20 zijn sinds zaterdag beziggeweest. Vanavond wordt de samenwerkingsovereenkomst tussen de zes politieke partijen getekend.
De onderhandelingen over de verdeling van ministeries is ook al afgerond. De NDP heeft het presidentschap, voorzitterschap in De Nationale Assemblée en draagt 7 ministers voor. De NPS draagt de vicepresident, governor van de Centrale Bank en 3 ministers voor. De ABOP mag de vicevoorzitter van het parlement voordragen en 4 ministers. De PL mag twee ministers voordragen. A20 en BEP mogen beiden 1 minister voordragen.
De weg is nu open voor Jennifer Simons om de nieuwe president van Suriname te worden. De samenwerkende partijen hebben precies 34 zetels: genoeg om de president in het parlement te kiezen. De VHP wordt met 17 zetels de enige partij in de oppositie.
- Regering roept Dag van Nationale Rouw uit na bootramp Marow…..
- Panama pakt schepen aan die sancties omzeilen..
- Arbeidsinspectie versterkt met 21 beëdigde Buitengewone Age…..
- Regering kondigt dag van nationale rouw af na dodelijk boot…..
- Mathoera feliciteert NDP: “Ik respecteer de wil van het vol…..
- SEOGS 2025 richt vizier op Surinaamse participatie..
- Politieke impasse Nederland: PVV-bewindslieden stappen uit …..
- Nederlandse regering gevallen; Wilders trekt stekker uit ka…..
- Talrijke onweersbuien in de middag..
- Viering 25 februari geen zaak van komende regering, zegt Ru…..
- Dag van nationale rouw na bootramp Marowijnerivier..
- Doodverklaarde vrouw ontwaakt in doodskist in Tsjechië, ond…..
- Rosieta Plein (74) Amstelveen 29-5-2025..
- Rudy Stanley Leons (59) Amsterdam 26-5-2025..
- Natio maakt zich op voor WK-interlands en Gold Cup..
- Mathoera feliciteert NDP met verkiezingswinst..
- Column: Zes in een wankele boot de onstuimige soela’s op..
- Panka ‘hint’ VHP: Simons en Rusland bij acclamatie kiez…..
- Grondige en transparante hertelling stembureaus Paramaribo …..
- Adhin zegt regering vanuit nieuwe functie beter te kunnen b…..
- NPS-congres stemt unaniem in met voortzetting coalitieonder…..