Een groep van acht politieke partijen die meedoen aan de verkiezingen op 25 mei, gebundeld in het Anti Fraude Platform, heeft zware kritiek geuit op Wendy Jap-A-Joe, ondervoorzitter van het Centraal Hoofdstembureau (CHS). Aanleiding is haar prominente rol tijdens het partijcongres van regeringspartij ABOP, op 23 maart in de Ball Room Prince. Jap-A-Joe, lid van ABOP, en gekleed in de partijkleuren, assisteerde partijvoorzitter Ronnie Brunswijk bij het presenteren van de kandidatenlijsten. Volgens de partijen wekt dit ernstige twijfels over haar onafhankelijkheid als CHS-lid, zei Rabin Parmessar namens de NDP tijdens een persconferentie dinsdag 8 april.
De deelnemende partijen — NDP, BEP, VLS, PL, PVC, A20, DA’91 en de NPS — hebben vragen met betrekking tot Jap-A-Joe’s mogelijke betrokkenheid bij de samenstelling van de ABOP-lijsten. En vrezen dat zij toegang heeft gehad tot systemen van het CHS voor partijdoeleinden. Volgens Parmessar een situatie die niet door de beugel kan.
De partijen eisen daarom bij monde van Jennifer Van Dijk-Silos, voorzitter van het Anti Fraude Platform (AFP), het vertrek van de CHS-ondervoorzitter. Van Dijk-Silos verduidelijkte de bedoeling van de aanwezigheid van partijvertegenwoordigers in verkiezingsorganen.
De partijen eisen dan ook dat het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) zich uitspreekt over deze kwestie en de mogelijke gevolgen voor de integriteit van het verkiezingsproces benoemt.
- Immigratiemaatregelen Suriname onder vuur na kritiek van au…..
- ‘Yogh’ Fontein Vaillantsplein ‘duurzaam hersteld’..
- Tonnen buitgemaakt bij woninginbraak..
- Succesvolle afronding Jeugd- en Zedentraining voor politiea…..
- RBTP houdt verdachte aan ter zake verduistering en oplichti…..
- Jehovah’s Getuigen houden speciale lezing en herdenking van…..
- MAS redt Guyanese vissers na twaalf uur op zee tijdens geva…..
- Dorpsbestuur Matta waardeert historische bijdrage gewezen d…..
- OPZ onderzoekt aangifte seksueel molest tegen politie-inspe…..
- Bacheloropleiding Onderwijs- en Pedagogische Wetenschappen …..
- Ketura Margaret: ‘Ik verwacht dat we het lange seizoen goed…..
- Leerkrachten VOS zoeken oplossing bij vicepresident..
- Kip zonder kip? 1 april-grap van Sranan Fowru slaat aan..
- B E K E N D M A K I N G:..
- Milton Kensmil stelt functie als Hoofd PR van de politie te…..
- Biza-minister Landvreugd: TWK-wijziging Kiesregeling mogeli…..
- PVC en VLS doen niet mee aan DR- en RR-verkiezingen in Maro…..
- VLS uitgesloten van deelname aan RR- en DR-verkiezingen in …..
- Kensmil van woordvoerder politie naar VHP politiek..
- Criminelen slaan toe tijdens kaartspel..
- Negen patiënten ondergaan niertransplantatie..