Zes partijen, samen goed voor 34 zetels, hebben hun handtekening gezet onder het regeerakkoord, maar toch heerst er politieke onzekerheid over de benoemingen van Jennifer Simons (NDP) en Gregory Rusland (NPS) als respectievelijk voorzitter en vicevoorzitter van De Nationale Assemblee. ABOP-voorzitter Ronnie Brunswijk blijft vasthouden aan zijn ambitie om vicepresident te worden. In een donderdag verspreide videoboodschap riep hij de door zijn partij gekozen districts- en ressortraadsleden (DR en RR) op om uiterlijk vandaag, hun verkiezing te aanvaarden. Volgens Brunswijk is het politieke proces nog niet afgerond en is het heel goed mogelijk dat de Verenigde Volksvergadering (VVV) opnieuw bijeen moet komen. De ABOP beschikt daarin over 147 stemmen.
De VHP beraadt zich vanavond in een Politieke Raad-vergadering op het verdere verloop van het proces. Bronnen binnen de partij melden, dat er mogelijk eigen kandidaten naar voren worden geschoven voor zowel het voorzitterschap van De Nationale Assemblee als voor het presidents- en vicepresidentschap. Indien Brunswijk zich officieel kandidaat stelt voor het vicepresidentschap, zou hij mogelijk kunnen rekenen op VHP-steun. Er zijn minimaal zeven assembleeleden nodig voor een kandidatuur; ABOP heeft er zes.
Onduidelijkheid heerst ook over de vraag of Brunswijk überhaupt plaats zal nemen in De Nationale Assemblee als vicevoorzitter. Om dat te doen, moet hij eerst aftreden als zittend vicepresident – een stap die hij vooralsnog niet heeft gezet. Binnen de ABOP is er verdeeldheid over zijn strategie. Ondanks deze spanningen, hebben de zes samenwerkende partijen vertrouwen in de gemaakte afspraken. Volgens NDP-voorzitster Jennifer Simons ligt de portefeuilleverdeling al vast en zijn alle handtekeningen geplaatst. Ronny Asabina, voorzitter van de BEP, benadrukte dat er sprake is van bindende toezeggingen. “Alle zes partijen hebben getekend. Wij houden ons aan het gezegde: een man een man, een woord een woord”, stelde hij.
NPS-voorzitter Gregory Rusland bevestigde eveneens dat de afspraken gelden. Hij rekent op de beloofde ondersteuning vanuit de coalitie voor zijn kandidatuur. NPS-lid Poetini Atompai, die het voorzitterschap van de Surinaamse Politiebond overdraagt aan Revolino Eijk, pleitte voor leiderschap met integriteit. “We hebben geen leiders nodig die ondanks minder steun van de RR- en DR-leden, toch via de VVV aan de macht willen komen. Waar is dan de integriteit? Suriname verdient beter.”
The post Politieke onzekerheid ondanks brede steun voor regeerakkoord ..
- Hooggerechtshof VS staat deportatie van migranten naar derd…..
- Amoksi handelt buiten bevorderingsregels om — korpsleiding …..
- Regeerakkoord definitief getekend door zes partijen; samenw…..
- Voor derde keer regeerakkoord getekend; zonder voorbehoud..
- Ketikoti prisiri voor vegetariërs en veganisten..
- Regering en gezondheidsbonden bereiken akkoord over loonree…..
- Breeveld: ‘Voorbehoud Brunswijk bij regeerakkoord is politi…..
- ‘Commewijne strategisch knooppunt voor nieuwe luchthaven en…..
- Suriname sluit zich aan bij mondiale alliantie voor bescher…..
- Persbericht Korps Politie Suriname n.a.v. bericht in de med…..
- Gezamenlijke verklaring aankomende coalitiepartijen inzake …..
- Staat vast: Brunswijk heeft regeerakkoord ondertekend..
- Silos: niets van Brunswijk verbaast mij..
- Fates Aligned: Een kleurrijke caleidoscoop van dromen, dram…..
- Ex-werknemer aangehouden voor verduistering van grote parti…..
- Breaking: Brunswijk zet alsnog handtekening onder regeerakk…..
- Brunswijk tekent alsnog regeerakkoord vanmiddag..
- Brunswijk tekent regeerakkoord alsnog..
- Brunswijk tekent alsnog regeerakkoord..
- Nee, het gaat niet altijd om geld..
- Politieke stoelendans en mantelpakjes..