De scheidende korpschef Isaacs heeft bij zijn vertrek een rake opmerking gemaakt. Hij stelde, dat de functie van korpschef géén politieke functie is. En hij heeft volledig gelijk. Sterker nog, geen enkele functie, behalve die van president, vicepresident en leden van De Nationale Assemblee, zou in essentie politiek verbonden moeten zijn.
Toch zien we in de praktijk dat politieke inmenging veel verder reikt dan de hoogste politieke posities. Vooral op cruciale plekken binnen het publieke bestuur en de handhaving wordt er nog te vaak vanuit politieke loyaliteit gehandeld in plaats van vanuit professionele noodzaak. Dat is een gevaarlijke ontwikkeling.
Instituten worden verzwakt, wanneer benoemingen en beslissingen niet worden gebaseerd op expertise en integriteit, maar op intensieve partijbelangen. Het ondermijnt niet alleen de effectiviteit van die instituten, maar ook het vertrouwen van de samenleving in hun onafhankelijkheid.
Een sterke democratie heeft robuuste, apolitieke instituten nodig. Politieke kleur zou nooit mogen doorschemeren in het werk van bijvoorbeeld de politie, de rechterlijke macht of toezichthoudende instanties. Zodra het wel gebeurt, vervagen de grenzen tussen het algemeen en partijbelang en dat betreft een funsete glijdende schaal. De uitspraak van de voormalige korpschef moeten we serieus moeten nemen. Als we willen dat bepaalde publieke instanties overeind blijven en hun gezag behouden, moet de politiek afstand houden van bepaalde hoge functies die onafhankelijk horen te zijn en blijven.
The post POLITIEK HOORT NIET THUIS IN CRUCIALE FUNCTIES ..
- MinOWC wil betere begeleiding van leerlingen richting einde…..
- Vruchtbaar werkoverleg wnd. korpschef en SPB.
- Hof van Justitie zet oud-ministers Amoksi en Raghoebarsing …..
- Tessa Leuwsha geeft Boni ontnomen identiteit terug..
- Newmont: incident ‘botsing zware machines’ wordt behandeld …..
- FDA keurt eerste aceclidine-oogdruppel tegen presbyopie goe….
- Hypocrisie in de Westerse politiek rond het label ‘terroris….
- Vuilophaal kost additioneel SRD 165 miljoen in 2025..
- Vergunningvertragingen domineren gesprek tussen minister La…..
- IDB-president bezoekt historische binnenstad Paramaribo..
- Van hyperinflatie naar stabiliteit: Braziliaanse valuta 194….
- ICJ bereidt laatste hoorzittingen voor in grensgeschil Guya…..
- DNA stelt speciale commissie ‘Jeugdzaken’ in..
- Bond van Personeel PCS draagt Romano Meriba voor in toezich…..
- Hoofd Examenbureau: “Alle scholen moeten nu resultaten hebb…..
- Tankbon-fraude Brandweer loopt op tot ruim SRD 370.000,-..
- Verdachte R.R. (41) aangehouden na brandstichting auto.
- Budget Kabinet President en Kabinet VP verhoogd in 2025..
- TCT-minister Landveld: Nauwe samenwerking met PLO van groot…..
- Amzad Abdoel bij acclamatie gekozen tot vicevoorzitter van …..
- Minister Currie: ‘Onderwijs is een investering, geen kost…..