De Surinaamse Partij van de Arbeid (SPA) en de politieke organisatie Duurzaam Rechtvaardig Suriname (DRS) die de afgelopen verkiezingen hebben samengewerkt met de NPS, hebben nauwelijks een significante bijdrage geleverd aan de resultaten van de NPS. Het waren NPS’ers zelf die de duizenden stemmen trokken en uiteindelijk zes zetels in de wacht hebben kunnen slepen.
Volgens politiek analist Hardeo Ramadhin moet de bijdrage van vooral Poetini Atompai niet uit het oog verloren waren. Hij kwam als nieuweling ondanks vele kritieken, op eigen kracht binnen. Atompai wordt door Ramadhin bestempeld als de redder van de NPS qua behaalde stemmen. Met meer dan 6400 stemmen was zijn bijdrage significant.
Andere nieuwkomers die op eigenkracht binnenkwamen, zijn Ingrid Bouterse-Waldring van de NDP en Marciano Dasai van de VHP. In gesprek met Radio ABC zegt Ramadhin, dat de NPS in stemmen in vergelijking met de 32.394 stemmen in 2020, nu met ongeveer 800 minder een kleine terugval heeft. Dit terwijl de SPA en DRS erbij zijn gehaald. De kandidaten van deze partijen behaalden elk nog geen 300 stemmen.
Bij de NPS scoorden Jerryl Pawiroredjo, Diana Pokie, Patricia Etnel en Raoul Hellings ook heel goed en droegen samen met lijsttrekker en voorzitter Gregory Rusland aan het succes van de partij. Ramadhin ziet bij de NDP juist Ashwin Adhin een uitstekende prestatie leveren door bij te dragen aan drie zetels.
De aankomende DNA-voorzitter was goed voor meer dan 19.000 stemmen. De analist ziet Adhin als de redder voor de NDP. Ramadhin zegt binnenkort een boek over de verkiezingen van 2025 uit te zullen brengen waar hij uitgebreid in zal gaan op de data van de meest recente stembusgang.
- Newmont publiceert Duurzaamheids- en Belastingenrapport 202…..
- David Pinas timmert Yelyco in thriller naar mannen volleyba…..
- Mijnwerker bij thuiskomst beroofd..
- Indringer breekt woning binnen en verwondt vrouw in Wanica..
- Olieprijzen stijgen fors na Israëlische aanval op Iran..
- Constitutioneel Hof uitgehold; advocaat van Dijk sluit inte…..
- Start nieuw muziekjaar d’Orkest..
- Video -Egypte heeft inwoners van de wijk Ismaeli in Caïro b…..
- Drie gewapende overvallen in zes uur in Paramaribo en Wanic…..
- Zwaarbewapende nepagenten beroven buitenlander van 2 kg gou…..
- 13-jarige gewond bij steekincident op school..
- Suriname tegen Panama, Guatemala en El Salvador in WK-kwali…..
- Kersten verwerft 50 procent in port facility..
- Politieke val Santokhi: van beloftevol begin naar oppositie…..
- Baitali en FIRM ontwikkelen havenproject ‘Dordt’ te Commewi…..
- Ex-piloot: ‘Nieuwe poppetjes, zelfde rot, SLM blijft gegijz…..
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden…..
- Gewapende overvallen achter elkaar in Paramaribo en Wanica..
- Kabinet houdt kaken stijf over vragen rond gelekte missives…..
- Dyon Denswil: ‘Ik heb Rotterdam Ahoy van mijn saus laten pr…..
- Buurman verwondt dronken man met ’tjap’ na woordenwisse…..