Een politiefunctionaris verbonden aan het Justitieel Interventie Team (JIT), met de initialen S.K., is aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een gewelddadige woningoverval. De overval vond plaats op vrijdag 13 juni 2025 aan de Sun Parklaan in Paramaribo.
Volgens de afdeling Kapitale Delicten werd de woning van de ondernemer C.J. door vijf zwaarbewapende, gemaskerde mannen – vermomd als politieagenten – overvallen. Tijdens de overval werd ongeveer drie kilogram goud, een aanzienlijke som geld in euro’s en een iPhone buitgemaakt.
Het voorlopig onderzoek bracht aan het licht dat er bij de overval gebruik werd gemaakt van twee witte voertuigen, zichtbaar op camerabeelden. Op basis van deze beelden en verdere verkregen informatie kwam politiebrigadier S.K. in beeld als verdachte.
De politiefunctionaris werd opgespoord en vervolgens aangehouden. Tijdens zijn aanhouding zijn onder andere illegale munitie en onderdelen van een vuurwapen bij hem aangetroffen en in beslag genomen. Daarnaast werd een busje gelokaliseerd waarin vaten met F-gas werden aangetroffen.
Bij een inval op een tweede locatie, vermoedelijk een safehouse, trof de politie onder andere een laptop en een kogelvrij vest aan dat behoort tot het Justitieel Interventie Team. Ook werden op dat adres twee voertuigen aangetroffen die mogelijk in verband staan met de woningoverval.
De afdeling Kapitale Delicten zet het onderzoek voort onder leiding van het Openbaar Ministerie. Er wordt niet uitgesloten dat er meer aanhoudingen volgen in deze zaak.
- Strafzaak tegen Kromosoeto en medeverdachten hervat..
- Koerschaos en coalitie-onzekerheid: een explosieve mix..
- Boetes en herstelverplichting bij politieactie tegen bromfi…..
- Presidentswoordvoerder doorbreekt stilte maar blijft vaag o…..
- Haalt de Staat Suriname het jaar 2050?..
- NDP-presidentskandidaat Simons bezoekt AZP en bespreekt uit…..
- Guyanese minister: “Gesprekken over Corantijnbrug in vergev…..
- OKB beslist op 20 juni over bindend verklaren verkiezingsui…..
- OKB beslist op 20 juni over geldigheid verkiezingsuitslag..
- Vastgoedsector Suriname geblacklist door CFATF..
- Verkiezingsuitslag nog niet bindend: OKB beslist vrijdag..
- CBvS: ‘Onzekerheid op valutamarkt zet koers onder druk’..
- JIT-brigadier aangehouden voor betrokkenheid bij ripdeal..
- ILO roept op tot actie ter bescherming huishoudelijke werke…..
- Prijs puntbrood stijgt naar SRD 6 door kostenstijging bakke…..
- Nieuwe parlementaire zittingsperiode start op 30 juni..
- SAB introduceert officieel handsanitizer middels donatie aa…..
- Man neergeschoten na woordenwisseling; verdachte aangehoude…..
- CBvS waarschuwt voor speculatie: wisselkoersdruk deels gevo…..
- Koorndijk: ‘Strenge local content-regels kunnen corruptie i…..
- Oekraïne: Repatriëring van oorlogsdoden is afgerond..