door Valerie Fris
PARAMARIBO — ‘Man of action, above all, those whose actions are guided by love, live forever’. Met deze quote heeft minister Kenneth Amoksi maandagmiddag tijdens de groundbreaking ceremony van het nieuwe hoofdbureau van politie bekendgemaakt dat Bureau Nieuwe Haven vanaf 18 februari de naam van wijlen politie-inspecteur Herman Gooding zal dragen.
De bewindsman gaf aan dat de kinderen van Gooding – Melinda Gooding en Ruth Sival-Groenveld – al hebben ingestemd met deze vernoeming. De officiële activiteiten vinden op 18 februari plaats op het Bureau Nieuwe Haven.
“Herman Gooding deed als politie-inspecteur onderzoek naar de moorden die zich hadden voltrokken bij Moiwana in 1986”
Eerdere opties
Bij de herdenking van Goodings moord vorig jaar werd duidelijk dat politiemannen die met hem hebben gewerkt en uit angst naar Nederland waren vertrokken, hadden gevraagd om de Politieacademie aan de Commewijnestraat te vernoemen naar Gooding. “Persoonlijk heb ik liever dat het nieuwe, nog op te zetten hoofdgebouw van politie die naam krijgt”, had Amoksi daarop gesteld.
Echter, Goodings twee dochters hadden dat liever niet. “We willen niet wachten op een nieuw gebouw of tot er een nieuw gebouw is. De Politieacademie kan bij wijze van spreken morgen al worden vernoemd naar mijn vader. Ongeacht hoe die eruitziet, het gaat om het symbool”, zei Sival-Groenveld.
Onderzoek
Op 5 augustus 1990 werd het ontzielde lichaam van Gooding aangetroffen nabij het Monument van Gevallenen aan de Waterkant. Hij zou de avond daarvoor zijn gesommeerd naar het kabinet van de toenmalige president Desi Bouterse. Wat zich precies heeft afgespeeld, is niet onderzocht. Gooding deed als politie-inspecteur onderzoek naar de moorden die zich hadden voltrokken bij Moiwana in 1986.
Op 5 augustus 2024 liet korpschef Bryan Isaacs tijdens de herdenking weten dat het onderzoek naar de moord op Gooding een jaar terug is heropend. Ook het onderzoek naar de Moiwana-gebeurtenissen liep toen. “Ik kan niet zeggen in welke fase het onderzoek zich bevindt, maar het loopt wel”, zei Isaacs een halfjaar geleden.
- Gaslighting..
- BIZA-minister: ‘ik sta open voor elk onderzoek’..
- Suriname gastheer ministeriële vergadering ACTO-landen..
- Voetbalniveau..
- Over bundelingen..
- Curaçao viert weer carnaval..
- Suriname nog dit kwartaal deel van regionale veerdienst..
- President Santokhi viert 66ste verjaardag en lanceert tal v…..
- Kabinet van de President: “Regering zet koers voort naar st…..
- China hekelt Trump-tarief: ‘Fentanyl is Amerika’…..
- Sunny Point tembe mural..
- 35-jarige aangehouden met illegale ‘Glock’..
- VVD komt met open volkskandidaatstelling voor verkiezingen …..
- Na een korte break komt Yvano uit met nieuwe single ‘Koli M…..
- Onacceptabele verkiezingsvoorzieningen voor mensen met bepe…..
- SWM 93 jaar: ‘Uitdagingen omzetten in kansen’ (1)..
- Waterkant.Net verliest verzetzaak tegen Suriname Herald..
- Staatsolie kiest uit 24 banken voor financiering van USD 1,…..
- Rusland: Niemand zal om de NPS heen kunnen..
- Grote regeringsdelegatie opent vandaag trimbaan te Lelydorp..
- HVB neemt NIPS mee in samenwerking met NDP..