‘Dit is de plek waar zijn naam en herinnering voor altijd zijn vastgelegd’
PARAMARIBO — Als eerbetoon aan de vermoorde politie-inspecteur Herman Gooding is Bureau Nieuwe Haven (BNH) van het Korps Politie Suriname (KPS) dinsdag naar hem vernoemd. In een persbericht geeft de Communicatiedienst Suriname aan dat de politiefunctionaris een blijvende impact heeft gemaakt op de gemeenschap. “De naamsverandering symboliseert erkenning en respect voor de toewijding en moed van inspecteur Gooding én markeert een belangrijk moment voor zowel het politiekorps als de samenleving.”
De familie van Gooding werd bedankt voor haar steun en opoffering. President Chandrikapersad Santokhi erkende dat hun tijd met hem beperkt was door zijn toewijding aan het land. “Jullie mogen trots zijn op zijn nalatenschap. Hij heeft zijn leven gewijd aan de bescherming van de democratie en de rechtstaat en dat zullen wij blijven erkennen en waarderen”, beloofde het staatshoofd.
“Mijn vader had enorm veel liefde voor zijn beroep. We hopen dat er na zoveel jaren eindelijk gerechtigheid komt”Dochter Melinda Nijbroek-Gooding
Roep om gerechtigheid
Melinda Nijbroek-Gooding, dochter van Gooding, noemde het voor de familie een bijzonder moment. “Vandaag herdenken we ook de geboortedag van mijn vader. Indien hij in leven was, zou hij 82 jaar oud zijn geworden. Mijn vader was een strenge man, maar had enorm veel liefde voor zijn beroep. Dit is de eerste stap. We hopen dat er na zoveel jaren eindelijk gerechtigheid komt”, aldus Nijbroek-Gooding.
Op 5 augustus 1990 werd het ontzielde lichaam van Gooding aangetroffen nabij het Monument van Gevallenen aan de Waterkant. Hij zou de avond daarvoor zijn gesommeerd naar het kabinet van de toenmalige president Desi Bouterse. Wat zich precies heeft afgespeeld, is nooit aan het licht gekomen. Gooding deed als politie-inspecteur onderzoek naar de moorden die zich hadden voltrokken bij Moiwana in 1986.
Op 5 augustus 2024 liet korpschef Bryan Isaacs tijdens de herdenking weten dat het onderzoek naar de moord op Gooding een jaar terug is heropend. Ook het onderzoek naar de Moiwana-gebeurtenissen liep toen. “Ik kan niet zeggen in welke fase het onderzoek zich bevindt, maar het loopt wel”, zei Isaacs een halfjaar geleden.
Offers
Tijdens de ceremonie onderstreepte Santokhi het historische belang van de vernoeming. Hij benadrukte dat het korps zich bewust moet blijven van de offers die zijn gebracht voor het herstel van de rechtstaat en het politiegezag. “Het is belangrijk, met name voor de nieuwe generatie en de jonge politieambtenaren, om de geschiedenis te begrijpen. Zonder kennis van de offers die zijn gebracht, verliest een eerbetoon als deze zijn diepere betekenis”, accentueerde de regeringsleider.
Minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie gaf aan dat het Bureau Nieuwe Haven nu een bijzondere plek zal zijn voor het korps, de familie en de vrienden van de inspecteur. “Dit is de plek waar de politiemensen hem zullen gedenken. Dit is de plek waar familie, vrienden en collega’s die met hem hebben samengewerkt, kunnen zien dat zijn naam en herinnering voor altijd zijn vastgelegd.”
Isaacs sprak zijn waardering uit voor de erkenning van Gooding en onderstreepte het belang van een sterk en gerespecteerd politiekorps. “Deze naamswijziging is niet alleen een eerbetoon, maar ook een herinnering aan de toewijding en opoffering van onze politiemensen. We moeten blijven werken aan een sterk en onafhankelijk korps dat de rechtstaat beschermt.”
Tijdens de plechtigheid waren dinsdag verschillende hoogwaardigheidsbekleders aanwezig, onder wie de vicevoorzitter van De Nationale Assemblee Dew Sharman. Ook diplomaten uit Frankrijk, Nederland en de Verenigde Staten woonden de ceremonie bij.
President Santokhi maakt kennis met de dochters van Herman Gooding. [: kabinet van de president]
- Data Privacy in Suriname: Belemmering of Kans?..
- Mushroomteelt kan lucratief blijken voor Caribische markt..
- Oproep aan president Santokhi: geef het goede voorbeeld, re…..
- Nog uitdagingen bij aanpak grondproblemen..
- Binnen drie jaar vijf grote internationale hotels in Surina…..
- Paho waarschuwt voor verhoogd risico dengue-uitbraken door …..
- Milieukenner pleit voor betere Chinalco-deal..
- BiZa presenteert wijzigingen kiesstelsel..
- Eerste knieprothese-operatie in MMC markeert historisch mom…..
- Bewolking in de ochtend en in de middag wat regen..
- Ramsukul wil dagelijks 40 rapporten van grondinspecteurs..
- Amerikaanse vrouw klaagt Tate-broers aan voor dwang tot sek…..
- Sombra verkoopt en signeert boek op thema-avond Schrijversg…..
- Reginia Magdelana Henriëtte Breidel (77) Amsterdam te Nede…..
- Mavis Anne Marie Lobles (71) Paramaribo 23-1-2025..
- Twee vluchten met Amerikaanse gedeporteerden naar Venezuela..
- A20 zal DNA-kandidaten met kennis, kunde en draagvlak prese…..
- Meteodienst: Kortdurende matige tot zware onweersbuien niet…..
- Column: Niet alleen de geit maar ook de kool wordt gespaard..
- Lienga: ‘SWM-water is het beste van de wereld’..
- Lancering munten en bullions: Kleine man krijgt investering…..