De leiding van het Korps Politie Suriname (KPS) en de Surinaamse Politiebond (SPB) zijn het erover eens dat minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie tegen de gemaakte afspraken in handelde bij het slaan van een bevorderingsbeschikking.
Tijdens een persconferentie vandaag heeft de bond uitgelegd wat er precies was afgesproken. Pas als de vereiste opleidingen waren doorlopen, zouden de daarvoor in aanmerking komende politie-medewerkers bevorderd kunnen worden. Hiermee zou het korps, dat aan reparatie toe is, langzamerhand gezuiverd moeten worden.
De minister heeft uiteindelijk besloten om toch een groep birgadiers van politie te bevorderen tot majoor. De korpsleiding is het hier totaal niet eens mee. Ook de bond weet dat Amoksi tegen de afspraken in handelde, maar stelt zich op het standpunt dat het niet gaat ageren tegen bevorderingen van eigen leden. Daarnaast is Amoksi het bevoegd gezag en moeten derhalve zijn besluiten worden uitgevoerd.
- Suriname zet verdere stappen tot toetreding OIC Labour Cent…..
- Nieuw tijdperk voor Suriname..
- Artists-in-Residence filmen herinnering in vervallen Casa B…..
- Rutte prijst Trump op NAVO-top als ‘man van vrede’..
- Eerste ISS-missie ooit voor India, Polen en Hongarije..
- Concept Braziliaanse Conexsus uitgerold in Suriname: Ecosys…..
- MAS-directeur Michel Amafo: “Surinamers moeten bewust kieze…..
- Bewustwording over klimaatfinanciering essentieel voor klim…..
- Suriname neemt deel aan World Expo 2025 in Japan..
- Missverkiezingen verenigen zich..
- Momenten van zon, maar ook onweersbuien..
- Simons: iedereen is welkom om te helpen..
- Torenhoge schuld IOL bij Telesur voor een deel afgelost..
- Militanten ontvoeren 120 kinderen in Mozambique..
- Drie leden ‘witte handschoenen-bende’ gearresteerd na auto-…..
- Beperkt effect VS-bombardement op Iraanse nucleaire sites..
- Aangepaste loonreeksen voor vijf bonden zorgsector..
- Tekortkomingen verkiezingen worden meegenomen bij evaluatie..
- Waarom Duitslands Baerbock ongeschikt is als nieuwe preside…..
- SB – AVA 3 juli 2025 SU..
- OW niet in staat kapot weggedeelte van Van ’t Hogerhuysstra…..