Bij een bootongeluk op de Marowijnerivier zondagavond 1 juni zijn drie lichamen geborgen. Het gaat om D.M. (28), G.G. (25) en een 3 jarige jongetje. Vier opvarenden – twee volwassenen en twee kinderen – worden nog vermist. De vijf andere opvarenden R.P. (42), T.I. (18), L.A. (20), E.A. (65) en M.M. (46) werden met behulp van anderen in veiligheid gebracht.
Uit het voorlopige onderzoek van de politie van het bureau Albina, die na de melding van het ongeluk naar de locatie gingen voor onderzoek, is gebleken dat de boot met in totaal twaalf opvarenden inclusief bootsman R.P. (42), na het bijwonen van een rouwbijeenkomst, was vertrokken vanuit het inheemse dorp Bamboesi aan de Marowijnerivier. Onder de opvarenden bevonden zich zes mannen, drie vrouwen en drie minderjarige kinderen die allen afkomstig waren uit Frans-Guyana en op weg waren naar het Frans-Guyanese dorp Paddock.
Toen de aluminium boot met de opvarenden ongeveer in het midden van de rivier was, kapseisde het vaartuig, vermoedelijk door een windvlaag, waardoor de boot in een grote golf terecht kwam met aanhoudende regenval en daardoor zonk.De vijf overlevenden zijn voor medische behandeling over gebracht naar Frans-Guyana.
De zoekactie naar de vier vermisten (twee meerderjarigen en twee minderjarigen) wordt door de politie en de brandweer in samenwerking met de lokale hulpdiensten en de Franse autoriteiten voortgezet.
Een plaatselijke arts stelde officieel de dood vast van de drie lichamen, die geborgen zijn. In opdracht van het Openbaar Ministerie zijn de drie lichamen afgestaan aan de nabestaanden. Het onderzoek van dit ongeval duurt voor. Het politiebericht vermeldt niet of de opvarenden allemaal een zwemvest droegen.
- Onweersbuien blijven aanhouden..
- DC Joden trok vaker aan de bel over slechte wegen..
- Witte Huis: Trump steunt beleid Wilders..
- Lloyd Stuart Holtuin (59) Rotterdam 29-5-2025..
- Jenny Agnetha Mac-Intosh – Dubbeldam (65) Heijningen,…..
- 5 Juni: Dag van Waardigheid en Verbondenheid..
- Hoofdstembureaus maken aantal RR- en DR zetels bekend..
- Effecten tarievenoorlog op Suriname lijken mee te vallen..
- Yelyco en Condor op herhaling vrouwen volleybalfinale, Yell…..
- Column: Een appel te schillen..
- VSB roept op tot snelle formatie en koersvaste regering..
- Vakbeweging niet blij met onderbrengen Arbeid bij Volksgezo…..
- Kelvin Koniki en Sorayadebie Jhagroe vertegenwoordigen Suri…..
- MISPLAATSTE EUFORIE?..
- Contract Staatsolie-topman Jagesar met drie jaar verlengd..
- SLM schrapt vluchten naar Frans-Guyana vanwege EU-vliegverb…..
- ECD treft vervallen producten en ondeugdelijke kassasysteme…..
- Suriname in de schijnwerpers: tragikomedie van deze week (1…..
- Nieuwe pelotonscommandanten klaar voor leidinggevende taken..
- Surinaamse Troefcallbond viert 40-jarig jubileum..
- BEP vraagt blijvende aandacht voor veiligheid op waterwegen..