Bij een bootongeluk op de Marowijnerivier zondagavond 1 juni zijn drie lichamen geborgen. Het gaat om D.M. (28), G.G. (25) en een 3 jarige jongetje. Vier opvarenden – twee volwassenen en twee kinderen – worden nog vermist. De vijf andere opvarenden R.P. (42), T.I. (18), L.A. (20), E.A. (65) en M.M. (46) werden met behulp van anderen in veiligheid gebracht.
Uit het voorlopige onderzoek van de politie van het bureau Albina, die na de melding van het ongeluk naar de locatie gingen voor onderzoek, is gebleken dat de boot met in totaal twaalf opvarenden inclusief bootsman R.P. (42), na het bijwonen van een rouwbijeenkomst, was vertrokken vanuit het inheemse dorp Bamboesi aan de Marowijnerivier. Onder de opvarenden bevonden zich zes mannen, drie vrouwen en drie minderjarige kinderen die allen afkomstig waren uit Frans-Guyana en op weg waren naar het Frans-Guyanese dorp Paddock.
Toen de aluminium boot met de opvarenden ongeveer in het midden van de rivier was, kapseisde het vaartuig, vermoedelijk door een windvlaag, waardoor de boot in een grote golf terecht kwam met aanhoudende regenval en daardoor zonk.De vijf overlevenden zijn voor medische behandeling over gebracht naar Frans-Guyana.
De zoekactie naar de vier vermisten (twee meerderjarigen en twee minderjarigen) wordt door de politie en de brandweer in samenwerking met de lokale hulpdiensten en de Franse autoriteiten voortgezet.
Een plaatselijke arts stelde officieel de dood vast van de drie lichamen, die geborgen zijn. In opdracht van het Openbaar Ministerie zijn de drie lichamen afgestaan aan de nabestaanden. Het onderzoek van dit ongeval duurt voor. Het politiebericht vermeldt niet of de opvarenden allemaal een zwemvest droegen.
- 225 stembiljetten vermist bij stembureau 333 in Wanica; pol…..
- Samenwerking NPS en NDP biedt kans om natievorming te bevor…..
- VHP inruilen voor NDP is kiezen voor lood om oud ijzer..
- A20 blijft trouw aan uitgangspunten..
- PL krijgt meer dan één zetel in regeerstructuur..
- Stop Verbittering, Vergeef en Bouw; heilige opdracht voor S…..
- Politie sluit 28-jarige op die inrijdt op dief..
- Drs. Wim Bakker kritisch over mogelijke samenwerking NPS en…..
- OAS topman Ramdin: Een nieuw tijdperk van eenheid, vrede en…..
- ABOP sloot zich later aan bij coalitievorming; moet genoege…..
- Vallen en opstaan..
- Laatste fase verkiezingstelling: NDP blijft aan kop, nog 3 …..
- Baasaron mogelijk kandidaat voor ministerspost..
- Intentie zonder richting..
- Tot nu toe 9 parlementskandidaten bij voorkeur gekozen..
- Chaos troef..
- PSA-betaling vanaf 9 juni alleen digitaal..
- Vrouw omgekomen bij woningbrand..
- A20 zal Baasaron voordragen als nieuwe minister van EZ..
- Omstanders voorkomen beroving 55-jarige vrouw door verdacht…..
- Nieuwe PSA-website vanaf 9 juni operationeel..