PARAMARIBO — Het Korps Politie Suriname (KPS) heeft een toename gemerkt van het wegnemen van verschillende soorten metalen voorwerpen van derden en de staat. “Zij die zich hieraan schuldig maken begaan een strafbare handeling en kunnen ter zake diefstal en heling worden aangehouden en in verzekering worden gesteld”, wordt donderdag gewaarschuwd op de KPS-website. Duidelijk wordt gemaakt dat er zonder aanziens des persoon zal worden opgetreden.
Volgens de politie is het “vrij opmerkelijk” dat de metalen voorwerpen, waaronder ook de kabels voor de elektrische geleiding vanuit het elektriciteitsnetwerk van de Energiebedrijven Suriname (EBS) naar gebouwen, worden losgekoppeld en weggedragen. Ze worden daarna verkocht aan schrootbedrijven.
De samenleving wordt gevraagd alert te zijn. Bij het opmerken van verdachte handelingen, alsook bij het ontdekken van een gepleegd strafbaar feit, moet zo spoedig mogelijk melding worden gemaakt op een politiebureau of via 115. Benadrukt wordt dat burgers het recht niet in eigen hand moeten nemen. “Ter voorkoming dat u een strafbaar feit pleegt tegen deze verdachten en of medeburgers en ook achter slot en grendel belandt.”
- Voedselveiligheidsinitiatief uitgebreid, verlengd tot 2030..
- Regering heeft meer ruimte nodig voor behandeling Grondenre…..
- Man opgesloten na doodsbedreiging..
- Vandaag minder bewolking, maar zon..
- Radio- en televisie eigenaren kampen met grote uitdagingen..
- Eerste deel Roué Verveers ‘Op eigen risico’ al uitverk…..
- Plunderaar ingerekend..
- FBI: Noord-Korea zit achter diefstal van 1,5 miljard dollar…..
- Iwan Imro Reyke (74) Amsterdam 23-2-2025..
- Nellius Kappel (86) Rotterdam 25-2-2025..
- SDU van Waterberg toegetreden tot OPTSU..
- Effecten klimaatverandering in kustvlakte niet zo alarmeren…..
- Ben anti-ZIONIST OMDAT IK DE DOCHTER BEN VAN HOLOCAUST-OVER…..
- Column: Regionale mogelijkheden..
- Hulp samenleving van belang om buste Trefossa terug te vind…..
- VHP: ‘Waarborgsom volgens procedure betaald’..
- NDP wil digitalisering van de overheid..
- Stephen Comvalius over de crisis in de Surinaamse gezondhei…..
- Miljardeninvesteringen en nieuwe boringen op komst in Surin…..
- Waarborgsom VHP, ABOP en PVP op dezelfde manier betaald..