De politie van de controlepost Burnside heeft op dinsdag 19 augustus 2025 omstreeks 13.45 uur, acht stuks gekooide vogels aangetroffen in een voertuig dat vanuit Nickerie richting Paramaribo reed. Het betrof het soort Ananki (Anas Bahamensis), in de volksmond bekend als de “Steelduck”.
De autobestuurder S.R. (36) werd ter plaatse aangehouden voor overtreding van de Jachtwet, aangezien het volgens de jachtkalender in de periode juni tot en met september een gesloten seizoen is voor deze vogelsoort. Hij werd ter voorgeleiding overgebracht naar het politiebureau Coronie en verklaarde dat hij de vogels van ene B.D. (66), alias ”Pee”, in Nickerie had ontvangen om deze in Paramaribo af te geven. Kort daarna meldden B.D. en S.A. (29) zich eveneens op het politiebureau aan en verklaarden dat de vogels afkomstig waren van S.A., waarna ook zij werden aangehouden.
Na afstemming met het Openbaar Ministerie waren alle drie verdachten in verzekering gesteld. Het drietal kreeg vervolgens de gelegenheid om de zaak buiten proces af te handelen. Na het betalen van een fikse boete zijn de drie verdachten heengezonden. De vogels zijn voor verdere afhandeling overgedragen de Dienst Lands Bosbeheer (LBB).
De politie doet wederom een beroep op de samenleving om zich te houden aan de geldende jachtregels en perioden, teneinde de natuur en diersoorten te beschermen.
Politie treft illegaal vervoerde vogels aan bij controlepost Burnside Korps Politie Suriname.
- Belangrijkste internationale nieuws.
- Man bekent schuld in gruwelijke ontvoering: moeder doodgest….
- ‘Ik ben meer geïnteresseerd in een onmiddellijke vredesover….
- Slagingsnormen blijven ongewijzigd, herexamens vanaf 25 aug….
- Hypocrisie minister Noersalim..
- 10.000 stewardessen dreigen met staking in Canada.
- Cuba wijst Amerikaanse visumbeperkingen op medische samenwe….
- Vrouw gooit hamer en bedreigt buurvrouw en haar 2 minderjar….
- Suriname en Cuba versterken samenwerking op onderwijsgebied..
- Aangepaste uitzendingen ABC na blikseminslag..
- Belangrijke stap richting kwaliteitsborging: commissie over…..
- UNFPA viert International Youth Day met beurs in Moengo..
- Suriname zet in op toerismegroei: streven naar half miljoen…..
- Goldfajn: ‘Beslissingen nu, toekomst voor generaties’..
- Minister Stephen Tsang wil snelle en structurele aanpak van…..
- Portugese vertaling ‘Hoe duur was de suiker?’ warm onthaald…..
- Surinaamse Boksbond werkt aan opleving van bokssport..
- Update: Man aangehouden door RBTP.
- Elf legerofficieren behalen bachelorgraad Militaire Wetensc…..
- Ramsaran belooft verbetering positie militairen..
- Belanghebbenden toerismesector zetten koers voor duurzame g…..