De politie van de controlepost Burnside heeft op dinsdag 19 augustus 2025 omstreeks 13.45 uur, acht stuks gekooide vogels aangetroffen in een voertuig dat vanuit Nickerie richting Paramaribo reed. Het betrof het soort Ananki (Anas Bahamensis), in de volksmond bekend als de “Steelduck”.
De autobestuurder S.R. (36) werd ter plaatse aangehouden voor overtreding van de Jachtwet, aangezien het volgens de jachtkalender in de periode juni tot en met september een gesloten seizoen is voor deze vogelsoort. Hij werd ter voorgeleiding overgebracht naar het politiebureau Coronie en verklaarde dat hij de vogels van ene B.D. (66), alias ”Pee”, in Nickerie had ontvangen om deze in Paramaribo af te geven. Kort daarna meldden B.D. en S.A. (29) zich eveneens op het politiebureau aan en verklaarden dat de vogels afkomstig waren van S.A., waarna ook zij werden aangehouden.
Na afstemming met het Openbaar Ministerie waren alle drie verdachten in verzekering gesteld. Het drietal kreeg vervolgens de gelegenheid om de zaak buiten proces af te handelen. Na het betalen van een fikse boete zijn de drie verdachten heengezonden. De vogels zijn voor verdere afhandeling overgedragen de Dienst Lands Bosbeheer (LBB).
De politie doet wederom een beroep op de samenleving om zich te houden aan de geldende jachtregels en perioden, teneinde de natuur en diersoorten te beschermen.
Politie treft illegaal vervoerde vogels aan bij controlepost Burnside Korps Politie Suriname.
- Thalia zoekt nieuwe energie: “Theater moet opnieuw zijn ple…..
- STAATSRAAD EN GOEDE VOORNEMENS..
- KPS VOORLICHTING RONDUIT EEN LACHERTJE..
- Xaviera Jessurun: “De maat is nu echt vol”..
- Orkaan Erin bereikt hoogste categorie, zware regenval verwa…..
- Jaar na revolutie in Bangladesh vervagen hoop en veranderin….
- Geboortedag Nola Hatterman niet onopgemerkt voorbijgegaan..
- 28 kg vermoedelijke marihuana door politie Burnside ondersc….
- Eerste jaar Oil & Gas Petroleumtechniek in beurzenproje…..
- Beleid rond personen met een beperking moet dringend worden…..
- Minister Baasaron richt zich op versterking van faciliteite…..
- Sudanese hongersnood bereikt kritiek stadium.
- World Nieuws Headlines ..
- Pelgrimsroute in Kashmir zwaar getroffen door overstrominge….
- Inspectie past overgangsnormen VOJ aan na zorgen scholen.
- Kiwanis Club Paramaribo Central huldigt leerlingen Fatimasc…..
- Granmans en Fiti Makandra bij president Simons: oproep tot …..
- President Simons: “Landbouw moet versneld worden ontwikkeld…..
- ONDERWIJSSYSTEEM IN VRIJE VAL..
- TCT-minister Landveld: ‘Busvervoer moet weer betrouwbaar, e…..
- President Simons: “Suriname moet inzetten op landbouw en vo….