In het centrum van Paramaribo is op zondag 17 augustus jongstleden een bijzondere schoonmaakactie gestart. Dit initiatief komt van buurtmanager majoor van politie Leverni Blokland, die wordt bijgestaan door inspecteur van politie 3e klasse Diego Druivendal. De actie is tot stand gekomen dankzij de samenwerking met het crisisteam van het Commissariaat Paramaribo Noord-Oost, Stichting Samaria Tour onder leiding van mevrouw M. Petrusie, en de dakloze gemeenschap die samen werken zij aan een schoner, leefbaarder en gastvrijer stadscentrum.
De schoonmaak heeft niet alleen als doel vuil en onkruid te verwijderen, maar ook om de saamhorigheid te versterken en vooroordelen tegen de dakloze gemeenschap tegen te gaan. De actieve betrokkenheid van dakloze medeburgers draagt bij aan hun eigenwaarde en maatschappelijke betrokkenheid.
De volgende schoonmaakactiviteiten zijn gepland op 24 en 31 augustus 2025 en op 7, 14, 21 en 28 september, telkens van 09.00 tot 17.00 uur. De verzamellocatie is bij de Centrale Markt.
Namens buurtmanager Blokland is iedereen van harte welkom om deze activiteit te ondersteunen. Om de werkzaamheden te vergemakkelijken, wordt aangeraden om schoonmaakgereedschap mee te nemen.
“De gemeenschap draagt de verantwoordelijkheid voor een schoner Suriname. Door als één volk samen te werken, kunnen straten en buurten schoon gehouden worden. Dit is een uiting van liefde voor het land, meer dan enkel een activiteit.”
Politie start schoonmaakactie in Paramaribo Korps Politie Suriname.
- Israël voert bombardementen op Gaza-Stad op, ‘eerste fase’ …..
- Manhoef Robert (70) Paramaribo 18-8-2025..
- Journalist Valerie Fris ontvangt award voor verslaggeving r…..
- Bewoners Reeberg slaan alarm na oneigenlijke uitgifte landb…..
- PAHO meldt meer dan 12.000 gevallen van Oropouche-virus in …..
- Minister Ramsaran: “Leger klaar om bijdrage te leveren aan …..
- Volksgezondheid vraagt alertheid; stijging Oropouche-virusi…..
- Amerikaanse oorlogsschepen bij Venezolaanse kust.
- Vice-president bespreekt verkaveling Reeberg en leiding DVC..
- Operatie Gran Mati van start: Gratis medische zorg voor Cor…..
- Profbasketballer Gavin Kensmil in ‘unfamiliar territory…..
- Integrale aanpak voor ondersteuning van kwetsbare jongeren …..
- Pokie: ´Investeren in menselijk kapitaal cruciaal’..
- Zorgbonden brengen zorgen en verwachtingen bij minister Mis…..
- VSB bespreekt duurzame toekomst transport..
- Minister Misiekaba opent dialoog met zorgbonden: Samen de s….
- Tijdelijke werkgroep moet urgente kwesties in luchtvaartsec….
- Militair meldt zich na ontsnapping en wordt opnieuw vastgez….
- VS-ambassadeur bespreekt samenwerking en grondwetgeving met….
- Tsang gaat in op brandstoflijst, bouw parlementsgebouw en p…..
- Chef verkeer te samen met VVOS houdt voorlichtingssessie ov….