De recherche van Regio West heeft een zaak in onderzoek, waarbij twee kapiteins en zes bemanningsleden door de Kustwacht op woensdag 12 februari 2025 zijn aangehouden. De verdachten bevonden zich in twee vissersvaartuigen en werden ter hoogte van de Potosibank voor de kust van het district Coronie aangehouden ter zake overtreding van de Zeevisserij- en de Vreemdelingenwet. Het betreft in deze de kapitein L.P. (48) met zijn drie bemanningsleden en de kapitein N.H. (38) met zijn drie bemanningsleden, die allen van Guyanese komaf zijn. Uit het onderzoek is gebleken dat beide vissersboten met vervallen vergunningen opereerden, die ook nog op naam van derden stonden. De in beslag genomen SK-vissersvaartuigen, inclusief de buitenboordmotoren, brandstof, visnetten en een hoeveelheid vis, werden vervolgens aan de politie overgedragen.
Hangende het onderzoek zijn de zes Guyanese bemanningsleden het land uitgezet, terwijl beide kapiteins na overleg met het Openbaar Ministerie door de politie in verzekering zijn gesteld.
De vergunninghouder L.S. (59) werd op zondag 16 februari 2025 in Nickerie aangehouden, terwijl de vrouwelijke verdachte M.D. (53) een dag later en wel op maandag 17 februari 2025 eveneens in Nickerie in de kraag werd gevat. Zowel de verdachten L.S. en M.D. werden in verzekering gesteld.
Na overleg met het Openbaar Ministerie (O.M.) werd deze zaak op 18 februari 2025 buiten proces afgehandeld. Nadat de vergunninghouders een fikse boete hebben betaald werden zij heengezonden en zijn beide kapiteins het land uitgezet.
De in beslag genomen hoeveelheid vis is eveneens na afstemming met het O.M. verkocht.
Politie Regio West onderzoekt zaak van illegale visserij en overtreding vreemdelingenwet Korps Politie Suriname.
- president: AOV zal worden verhoogd; stroomprijzen niet..
- Trump zet Jordanië onder druk; koning verzet zich tegen ont…..
- Tuinbouwtraining biedt kansen voor kanszoekende jongeren in…..
- Gedetailleerde voorbereiding Caribisch Gerechtshof op recht…..
- Column: Lijstduwer, als constitutioneel rechterlijke dwalin…..
- 11 ministeries en overheidsdiensten overschrijden salarisse…..
- De molenstenen om Santokhi’s nek (4): Oppositie stoomt zich…..
- Guyana erkent Tigri niet als grondgebied van Suriname..
- SWM ontzenuwt valse berichten: ‘Drinkwater volkomen veili…..
- Afreximbank wil handelsbetrekkingen tussen Suriname en Afri…..
- STVS ontstemd over niet uitbetalen overuren en subsidie..
- US$ 20 miljoen van Saudi Fund for Development voor verbeter…..
- Brunswijk: “ABOP heeft geen presidentskandidaat” ..
- Personeel Meteorologische Dienst Suriname trekt aan de bel..
- Goud neemt adempauze na angst voor handelsoorlog..
- Peggy Bouterse en cocaïne handelaar Piet W. mogelijk getuig…..
- Gaslevering met enkele dagen vertraagd..
- De verwaarlozing van het André Kamperveen Stadion..
- Kamer van Koophandel Suriname-Guyana ontkent verband met ‘f…..
- Traditioneel gezag afwezig tijdens bijeenkomst over Chinalc…..
- Guyana kwaad om ‘verkeerde’ Surinaamse kaart tijdens IBC 20…..