Bij het bootongeval op de Marowijne rivier in de avond van zondag 1 juni 2025 zijn er tot nog toe de drie lichamen geborgen. Het gaat in deze om D.M. (28), G.G. (25) en een 3 jarige jongetje. Vier opvarenden, van wie twee volwassenen en twee kinderen worden nog vermist. De vijf andere opvarenden R.P (42), T.I. (18), L.A. (20), E.A. (65) en M.M. (46) werden met behulp van anderen in veiligheid gebracht.
Uit het voorlopige onderzoek van de politie van het bureau Albina, die na de melding van het ongeval de locatie aandeed voor onderzoek, is gebleken dat de boot met in totaal twaalf opvarenden inclusief de bootsman R.P. (42), na het bijwonen van een rouwbijeenkomst, was vertrokken vanuit het Inheemse dorp Bamboesi aan de Marowijne rivier. Onder de opvarenden bevonden zich zes mannen, drie vrouwen en drie minderjarige kinderen die allen afkomstig waren uit Frans-Guyana en op weg waren naar het Frans-Guyanese dorp Paddock.
Toen de aluminium boot met de opvarenden ongeveer in het midden van de rivier was, kapseisde het vaartuig, vermoedelijk door een windvlaag, waardoor de boot in een grote glof terecht kwam met aanhoudende regenval en daardoor zonk.De vijf overlevenden zijn voor medische behandeling over gebracht naar Frans-Guyana.
De zoekactie naar de vier vermisten (twee meerderjarigen en twee minderjarigen) wordt door de politie en de brandweer in samenwerking met de locale hulpdiensten en de Franse autoriteiten voortgezet. Een plaatselijke arts stelde officieel de dood vast van de drie lichamen, die geborgen zijn. In opdracht van het Openbaar Ministerie zijn de drie ontzielde lichamen afgestaan aan de nabestaanden. Het onderzoek van dit ongeval duurt voor.
- Breaking: Onderhandelingen NDP, NPS, PL, BEP en A20 afgeron…..
- Santokhi ontvangt politieke partijen voor overleg..
- President ontvangt politieke partijen; gesprek met Simons..
- President Santokhi ontvangt verkiezingspartijen voor overle…..
- Santokhi heeft vrijdag ontmoeting met politieke partijen ov…..
- NPS roept spoedeisend congres bijeen voor besluitvorming ov…..
- Venetiaan had in 1996 een andere zienswijze op de samenwerk…..
- “Chucky”-acteur Ed Gale overleden op 61-jarige leeftijd..
- Overlijden Michael “Chicago Mike” Sumler: Kool …..
- President Santokhi ontvangt alle verkiezingspartijen..
- Elon Musk stapt op uit Trump-regering..
- Deskundigen trainen arbeidsinspecteurs in handhaving wet We…..
- NDP wint aan stemmen bij telling-update, maar behoudt 18 ze…..
- Stichting 8 december 1982 solidair met Venetiaan..
- Voorsprong NDP op VHP groeit tot ruim 6000 stemmen..
- Rusland roept leden op waardering te blijven tonen voor Ven…..
- Progressie en behoudendheid bij nieuwe coalitie..
- Cool-D is terug met emotioneel geladen single ‘Problema…..
- Van Samson trots op verkiezingsresultaat VHP..
- Venetiaan: ‘Mevrouw Simons heeft op geen enkele manier mijn…..
- Venetiaan: ‘ De NPS is niet van Greg Rusland’..