De politie van het bureau Latour is een onderzoek gestart naar ernstige onregelmatigheden bij de verstrekking van oproepingskaarten. De 51-jarige F.R., deed op zondag 4 mei 2025 aangifte op voormelde politiebureau, nadat zij door een hoofdcontroleur werd benaderd over verdachte handelingen die gepleegd waren op een adres aan de Kraboedoistraat.
Volgens het voorlopige onderzoek moeten er op dat adres ongeveer 41 oproepingskaarten zijn verstrekt aan ene M.A., zonder dat deze de geldige legitimatiebewijzen van de overige bewoners heeft getoond. Daarnaast is er ook geconstateerd dat enkele van deze personen niet woonachtig dan wel staan ingeschreven op het voormelde adres. De ontvanger van de stemkaarten is hierna vermoedelijk uitgeweken naar ons oostelijke buurland.
Verder is eveneens naar voren gekomen dat er oproepingskaarten zijn afgegeven op adressen waar niemand werd aangetroffen. Ook bij onbewoonde panden zijn er oproepingskaarten achtergelaten en in sommige gevallen zijn afgegeven aan personen die vermoedelijk kampen met psychische problemen. Gelet op het feit dat zowel de colporteurs als de getuigen die betrokken zijn bij het afstaan van deze oproepingskaarten zich niet hebben gehouden aan de overeenkomst die zij hebben ondertekend, worden zij verantwoordelijk gesteld voor de ontstane situatie. In de overeenkomst zijn duidelijk hun taken en instructie en of werkwijze vastgesteld.
De politie zet het onderzoek in deze zaak voort. Op zij die belast zijn met het verstrekken van oproepingskaarten wordt het beroep gedaan bovengenoemde handelingen achterwege te laten. Volgens artikel 165 van het Wetboek van Strafrecht maakt men zich schuldig aan “Kiezersbedrog” en levert deze gepleegde handelingen een strafbare feit op.
Politie onderzoekt onregelmatigheden bij verstrekking oproepingskaarten Korps Politie Suriname.
- President in dialoog met burgers en strategische beroepsgro…..
- Regering moet ook andere vormen van belastingen innen, zegt…..
- Sranan Lobi Dey: tijd voor eenheid en verbondenheid..
- Inbraak bij Kirpalani-magazijn: bewaker vastgebonden..
- Carolina Salimah Tjitrodipo..
- Ode aan de zorg: AZP eert verpleegkundigen en verzorgenden..
- Minister Nurmohamed zal geen ‘halve gebouwen of bruggen’ ac…..
- Cruciale stap in verdere ontwikkeling: De Arend krijgt form…..
- Woning van bushouder leeggeroofd bij inbraak, grote geldbed…..
- Bedrijfsleven nauwer betrokken bij vernieuwing beroepsonder…..
- Bedrijfsleven en ROM voeren een-op-een overleg..
- Wang: “Hypocriete vergelijking met China past niet bij Suri…..
- Wisse treft Boapeah in Glory-rematch..
- Politie houdt 18 verdachten aan tijdens operatie Delta Forc…..
- Wanhatti gaat van beperkte levering via generator naar 24-u…..
- Wereldwijde Alcoholmarkt Gedomineerd door Moutai en AB InBe…..
- Lions Club Kwatta eerst verpleegkundigen op Dag van de Verp…..
- Rechter sommeert WFU tot hervatting werk: Federatie legt zi…..
- Koniki: ‘Vroeg of laat zal ik er deel van uitmaken’..
- Dikan: ‘BEP doet niet aan vuilspuiterij’..
- De melting pot waarin alles hetzelfde smaakt..