PARAMARIBO — De komende zes zondagen zal het Korps Politie Suriname de schoonmaakactie in het centrum van hoofdstad Paramaribo voortzetten. Daarmee is op 17 augustus gestart met als doel “een schoner, leefbaarder en gastvrijer stadscentrum” te creëren.
Op de website van het Korps Politie Suriname wordt vrijdag aangegeven dat de schoonmaak niet alleen als doel heeft vuil en onkruid te verwijderen, maar ook om de saamhorigheid te versterken en vooroordelen tegen de dakloze gemeenschap tegen te gaan. “De actieve participatie van dakloze medeburgers draagt bij aan hun eigenwaarde en maatschappelijke betrokkenheid”, meent de politie.
De schoonmaakactie is een initiatief van buurtmanager Leverni Blokland, die wordt bijgestaan door collega Diego Druivendal, en kwam tot stand dankzij de samenwerking met stichting Samaria Tour onder leiding van Madjerin Petrusie, die zich inzet voor dak- en thuislozen en sociaal zwakkeren, het crisisteam van het districtscommissariaat Paramaribo-Noordoost en de dakloze gemeenschap. “De gemeenschap draagt de verantwoordelijkheid voor een schoner Suriname. Door als één volk samen te werken, kunnen straten en buurten schoon worden gehouden. Dit is een uiting van liefde voor het land, meer dan enkel een activiteit”, stelt Blokland.
Op 24 en 31 augustus, 7, 14, 21 en 28 september zal er steeds van negen uur ’s morgens tot en met vijf uur ’s middags worden schoongemaakt. De verzamelplek is de Centrale Markt.
- ‘Verkeersveiligheid draait om redden van levens’..
- Bezoek minister Monorath aan Hof van Justitie in teken van …..
- Schoolmeubilair voor Botopasi, Semoisi en Godo Olo in Boven…..
- Landveld: Schoon Suriname sleutel tot toerismeontwikkeling..
- Verwarring omtrent slagingsnormen bij leerlingen, ouders en…..
- MONAC reageert op verklaring minister Tsang over renovatie …..
- Ex-minister Levens: ‘Leerlingen plukken vruchten van onderw…..
- De aanslag..
- Zelensky onder druk in Washington: Trump neigt naar Poetin …..
- Buurtmanagers KPS houden voorlichtingssessie ‘Opvoeden met ….
- Begroting 2025 aangenomen:..
- Sollicitatieoproep Centrale Bank van Suriname..
- Man gebruikt loterijprijs om nieuw lot te kopen en wint mee….
- Video -Amerikaanse kustwacht onderschept recordvangst cocaï….
- SAO start jubileumjaar af met feestelijke Prodo Waka..
- Robinhood op stunttoer..
- Tsinmin Delano Wong Kon Loi..
- Tsinmin Delano Wong Kon Loi..
- ‘Bigi Boy’ krijgt nieuwe tegenstander na afmelding ‘W…..
- Hoger beroep strafzaak Pakittow in behandeling genomen.
- Fiscale koers zonder rekenwerk: oude beloftes in nieuwe ver….