PARAMARIBO — De politie heeft camerabeelden gedeeld van de inbraak gepleegd bij het Centraal Bureau voor Burgerzaken (CBB) in de nacht van vrijdag 11 op zaterdag 12 april. De afdeling Kapitale Delicten (KD) heeft in de zaak waarbij vermoedelijk vier gewapende en gemaskerde mannen een inbraak is gepleegd, de twee bewakers van het CBB, de 28-jarige A.N. en A.M. (34) aangehouden.
Dit tweetal wordt ervan verdacht in samenwerking met vermoedelijk de vier voortvluchtige verdachten de inbraak te hebben gepleegd. Uit het voorlopige onderzoek van de politie is naar voren gekomen dat de verdachten verschillende kantoorruimten op de begane grond en de bovenverdieping overhoop hebben gehaald.ADVERTISEMENT
Na hun daad verlieten zij de plek met medeneming van een dienstlaptop, een aantal paspoorten, een aantal paspoortaanvragen en andere goederen. Het onderzoek van deze zaak werd diezelfde dag door de politie van het bureau Uitvlugt overgedragen aan de afdeling KD, de afdeling Forensische Opsporing en CIU.
Op grond van het tactisch onderzoek, veilig gestelde camerabeelden en feiten en omstandigheden betraden de vier voortvluchtige verdachten, na de bewaking van CBB via de hoofdingang te hebben bezocht, het gebouw, waarna zij zich toegang verschaften tot de ruimten, alwaar de bovengenoemde goederen en zaken zijn weggenomen. De vier verdachten waren gewapend met vuistvuurwapens, van wie twee elk een breekwerktuig (koevoet) bij zich hadden.
Verder heeft het onderzoek uitgewezen dat de politie bewaking die zich op het gepleegd adres bevind niets heeft kunnen waarnemen, aangezien hun aanwezigheid op het westelijk deel van het terrein is en zij geen zicht hebben op het gebouw waar het misdrijf is gepleegd. Deze bijzondere politiebewaking (eenheid) is specifiek belast met het bewaken en/of beveiligen van objecten met daarin allerlei zaken en goederen, die rechtstreeks te maken hebben met de komende verkiezingen.
A.N. en A.M. die eveneens als verdachten zijn aangemerkt, zijn in verzekering gesteld. Op camerabeelden is duidelijk te zien hoe de verdachten zich toegang hebben verschaft tot de verschillende ruimten. Op een ieder die inlichtingen kan verschaffen ter achterhaling van deze verdachten, doet de politie het beroep deze door te spelen op de gratis tiplijn 179 of op de nummers 404230 of 402736. De tipgever blijft anoniem en zal worden beloond.
- Staatsraad adviseert president: RVI moet bij wet worden uit…..
- Rovers spuiten pepperspray op gamers..
- Teleurstellende terugkeer Tyrone Spong in de gevechtsport m…..
- Suriname van plek 28 naar 32 op persvrijheidsindex..
- Registratie ‘Royalty’s voor iedereen’ vrijdag gestart..
- Suriname daalt op persvrijheidsindex van plek 28 naar plek …..
- Nurmohamed: “VHP heeft Suriname uit de crisis gehaald”..
- Consumentenprijzen in maart gestegen met 0,5%..
- Mac Andrew: ‘Suriname moet zich voorbereiden op instroom bu…..
- ‘Migratie bepalende factor voor sociaaleconomische ontwikke…..
- TotalEnergies start half mei met boren in Blok 64: eerste v…..
- DNA plant openbare vergadering over actuele kwesties..
- Dr. Lau wil zich inzetten voor een beter Suriname..
- TotalEnergies begint midden mei met boren Macaw-1..
- Tyrone Spong maakt rentree in Dubai..
- Bewoners Nickeriestraat blijven bij hun standpunt: “Geen Ca…..
- Raoul Hellings niet onder de indruk van opiniepeiling..
- Moord en zelfmoord in Gakaba..
- TotalEnergies start half mei met boren Macaw-1, eerste van …..
- Gratis fietsen voor deelnemers ‘Fietsen MET CHAN̵…..
- CBvS en SBV verwerpen kritiek op financiële sector..