Politicoloog Hans Breeveld verwacht dat bij de komende verkiezingen van de 15 geregistreerde partijen slechts enkele zetels zullen behalen. Hij voorziet dat de VHP in stemmenaantal zal teruglopen. Uit diverse online polls blijkt inmiddels dat kiezers zetels zullen toekennen aan A20, NDP, NPS, VHP, ABOP en de PL. Deze partijen noemt de politicoloog ook in zijn analyse.
Breeveld zegt benieuwd te zijn welk samenwerkingsverband na de verkiezingen zal ontstaan om de regering te vormen. In het programma Sranan Tori op ATV gaf hij aan dat het in zee gaan met het IMF de VHP nadelig uitkomt. Hoewel er volgens hem goede dingen zijn gedaan met het programma, keert dit zich tegen de partij, omdat ze aanvankelijk had aangegeven niet met het fonds in zee te willen gaan. “Het zou een boute uitspraak zijn,” aldus Breeveld.
Hij laat in het midden of de beschuldigingen uit de samenleving over friends & family, waarbij etniciteit een doorslaggevende rol zou spelen, gegrond zijn, maar stelt dat deze kwestie de VHP geen goed doet. De NDP en de NPS zullen volgens hem zetelwinst boeken. Ook de ABOP zal groeien, al moet nog blijken of die groei zo groot zal zijn als de partij zelf aangeeft. De PL wint eveneens zetels, terwijl A20 een belangrijke factor zal zijn bij de komende verkiezingen.
Het succes van A20 ligt volgens Breeveld in het feit dat de samenleving behoefte heeft aan ethiek en morele herbewapening, wat precies de kern vormt van deze politieke organisatie, die samen met DOE en PRO de verkiezingen ingaat. Hij waarschuwt dat massameetings geen betrouwbare graadmeter zijn voor verkiezingswinst.
- Bromfiets dief aangehouden en in verzekering gesteld..
- Suriname achter protest tegen Venezolaanse provocatie in Gu…..
- Situatie Brantimakaweg te Weg naar Zee meer dan urgent..
- Verdachte herkend aan lichaamskenmerken en aangehouden na r…..
- Na moskeeën nu verbetering mandirs..
- Guyana en partners op standby na Venezolaanse militaire ope…..
- Quick Response Team houdt verdachte aan..
- KPS krijgt veiligheidsattributen van de Franse ambassade..
- Plein feliciteert Rusland bijvoorbaat met presidentschap..
- Amafo roept op tot nationale strijd tegen armoede..
- LEERKRACHTEN VERDIENEN RESPECT..
- VERRUWING EN MOREEL VERVAL: WIE GRIJPT IN?..
- Veel bewolking met kans op wat regen..
- Financiën bezorgd over energie-opwekking; vraagt samenlevin…..
- EU-landen dringen bij Zelensky aan op herstelen relatie met…..
- Maximilaan Melvin Brammerloo (50) Paramaribo 27-2-2025..
- Jamaicaanse regering aangespoord tot ‘volledige dekol…..
- Sampie: derde grote strijd van buskondre s’ma is om 100.000…..
- Notch verdiend langs Flora..
- Rusland: Terug naar de tijd van stabiliteit met de NPS..
- Raghoebarsing: ik ben niet bereid voor niemand de gevangeni…..