Tijdens de tweede ronde van de begrotingsbehandeling in De Nationale Assemblee heeft minister Diana Pokie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting het sociale beleid van de regering toegelicht. Volgens haar moet de regering streven naar een manier om burgers uit een afhankelijke positie te halen en hen op weg te helpen naar duurzame zelfredzaamheid. Het beleid van het ministerie is verankerd in het regeerakkoord, waarin een speciaal programma “Van armoede naar welzijn” is opgenomen. Volgens de minister vormt dit de ruggengraat van het sociale beleid. “We moeten mensen begeleiden naar zelfstandigheid. De overheid kan niet eindeloos zorgen voor bepaalde doelgroepen”, aldus Pokie. De minister benadrukte dat ze voorstander is van een zogenoemd hengelbeleid in plaats van visbeleid. “Niet al-leen voorzien in tijdelijke hulp, maar vooral inzetten op opleiding en begeleiding.”
Pokie verwees naar het bestaande bestand van zwakke huishoudens en mensen die koopkrachtversterking ontvangen. Deze groep zou intensiever begeleid moeten worden richting zelfredzaamheid. Om die aanpak mogelijk te maken, is een uitbreiding van het aantal maatschappelijke werkers op het ministerie noodzakelijk, aldus Pokie. Er wordt ook gekeken naar samenwerking met de Academie voor Hoger Kunst- en Cultuuronderwijs (AHKCO) om onder meer in het binnenland ondersteuningstrajecten op te zetten. In sommige gebieden worden steuntrekkers al geëvalueerd na een periode van ondersteuning, waarna zij passende opleidingen aangeboden krijgen, gefinancierd door de overheid.
De minister benadrukte het belang van vakscholen en het ontwikkelen van specifieke trainingen, vooral gericht op ondernemerschap. “Met name vrouwen kunnen via NGO’s worden begeleid bij huisvlijt, het maken van kleding of het volgen van koelcursussen. Daarmee creëren we kansen voor economische zelfstandigheid”, aldus Pokie. Samenwerking met andere ministeries, zoals Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, en Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid, wordt als essentieel gezien voor de verdere uitvoering van dit beleid.
Pokie pleitte voor strengere voorwaarden voor het ontvangen van financiële steun. Volgens haar moet het onwenselijk zijn dat mensen steun ontvangen en tegelijkertijd jaarlijks op vakantie gaan. “We willen niet komen aan de privacy van mensen, maar als er geld is om te reizen en te feesten, dan kan dat ook worden geïnvesteerd in persoonlijke ontwikkeling. Dat is niet alleen goed voor de persoon zelf, maar het levert de overheid ook een besparing op”, aldus Pokie.
The post Pokie: ´Investeren in menselijk kapitaal cruciaal’ ..
- Historisch optreden Aptijt op Lowlands: ‘We verdienen onder…..
- Prestatie leerlingen VO-scholen ernstig onder niveau..
- Opmerkelijk – ‘Frankenstein konijnen’ in Colorado (VS): vir….
- Melania’s brief aan Poetin: mooie woorden, wrange stiltes.
- Duidelijkheid over monetaire reserves.
- Pakistan getroffen door zware moessonregens: meer dan 340 d….
- De Qibya-massamoord: een vergeten tragedie.
- Horlogemerk Swatch haalt reclame weg na beschuldiging van r….
- WIST U DIT:.
- Een Amerikaanse man die rookt, heeft 21 keer meer kans om a….
- President Simons: ‘Landbouw moet versneld ontwikkeld worden…..
- Ed Hogenboom: ‘Tsang schetst onjuist beeld over project Wat…..
- Meer aandacht en opleiding nodig voor zorg aan mensen met e…..
- President Simons: ‘Een moment van onoplettendheid kan fataa…..
- Dagblad Suriname, dinsdag 19 augustus 2025.
- Suriname benadrukt strategisch partnerschap in het “9th Chi…..
- Suriname gastheer jaarlijkse conferentie Caribbean Shipping…..
- Minister Landveld onderzoekt oplossingen voor verkeersdrukt…..
- Gold Grams stuit op weerstand, maar zoektocht naar evenwich…..
- BBS onmisbaar voor veiligheid in Suriname..
- FALEND SOCIAAL BELEID..