PARAMARIBO — “Ik heb nooit gesproken over de stopzetting van één van deze uitkeringen”, reageert minister Diana Pokie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) op de kritiek die is ontstaan over het vermeend stopzetten van de algemene kinderbijslag (AKB), de algemene oudedagsvoorziening (AOV) of financiële bijstand voor zwakke huishoudens en mensen met een beperking. Ze verduidelijkt ten overvloede dat ze het in het parlement had over de koopkrachtversterking.
De bewindsvrouw legt uit dat die een noodmaatregel was van de vorige regering, die een extra ondersteuning van SRD 1.800 gaf voor de middenklasse en zwakke huishoudens. Deze kwam nadat de vorige regering van objectsubsidie zou overstappen op subjectsubsidie. De koopkrachtversterking wordt betaald uit de begroting van het ministerie van Financiën en Planning. Ze voegt eraan toe dat de koopkrachtversterking destijds meer een noodoplossing was dan een structurele beleidsmaatregel van Sozavo.
“Ik heb nooit en te nimmer gesproken over stopzetting van welke sociale uitkering of de KKV dan ook”
Doorlichting
In De Nationale Assemblee gaf Pokie aan dat in eerste instantie de bestanden van Sozavo, zoals de financiële bijstand en mensen met een beperking, werden gebruikt. Maar later mocht het ministerie zelf mensen registreren zonder duidelijke criteria. Dit leidde volgens de bewindsvrouw tot onduidelijkheid en een onoverzichtelijk systeem. De minister heeft daarom president Jennifer Geerlings-Simons geadviseerd de criteria en registraties van de 46.000 mensen die de koopkrachtversterking ontvangen te onderzoeken.
Tijdens de doorlichting wordt een tweesporenbeleid gevolgd. Pokie garandeert dat de huidige betalingen doorgaan, terwijl er wordt gewerkt aan het vaststellen van de juiste criteria. “Ik heb nooit en te nimmer gesproken over stopzetting van welke sociale uitkering of de KKV dan ook”, benadrukt ze.
Ook het ‘Moni Karta’-systeem, dat wordt gebruikt voor het uitbetalen van uitkeringen, zal niet worden stopgezet ondanks de onregelmatigheden, omdat dit zou betekenen dat mensen hun uitkeringen niet ontvangen. Wel is een grondige opschoning en ordening noodzakelijk. Dit zal niet dit jaar meer gebeuren, omdat er eerst duidelijke procedures, criteria en een wettelijk kader moeten worden vastgesteld.
- Ondernemerschapstraining in Nickerie succesvol afgerond..
- Nieuw album Jeangu Macrooy komt op Marrondag uit..
- Seniorenburger kritiek na aanrijding met lijnbus..
- ‘Op tijd naar school’ bekendste liedje van Ronald Snijd…..
- 39-jarige overleden bij aanrijding..
- Stoffelijk overschot raper aangetroffen bij vuilstortplaats…..
- Motorrijder overlijdt na botsing met autobus..
- Verdachten in SLM-zaak zijn eindelijk bekend..
- “Ook mensen met een beperking hebben recht op seksuele voor…..
- Slagingspercentages VOS ook na herexamens matig..
- SCVU-coach Dhanradj: ‘Het wordt dinsdag 2-0!’..
- Motorrijder overlijdt na botsing met autobus; rijbewijs bes….
- President Simons wil komend jaar al meer inkomsten voor sta…..
- Kraka Poku Tori een succes voor de Surinaamse entertainment…..
- Lijk 61-jarige raper gevonden op vuilstort Ornamibo.
- Olieproducerende landen blokkeren internationaal plasticver….
- Lions Club Para huldigt best geslaagden in district Para.
- Bolsonaro: “Geen bewijs voor vermeende staatsgreep”..
- Infosessie ‘Opvoeden met liefde’ voor bewoners Para..
- 28 kilo marihuana aangetroffen in voertuig bij controlepost…..
- Politie vindt lijk in verre staat van ontbinding bij Ornami…..