Diana Pokie, minister van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) heeft in gesprek met Suriname Herald gezegd, dat er tientallen meldingen en aangiftes zijn binnengekomen op het departement met betrekking tot de uitvoering van het Moni Karta programma. Daarnaast zei ze dat er een dringende aanpak moetplaatsvinden, om de situatie te verbeteren.
Verder zei Pokie, dat er momenteel een quickscan wordt gedaan van de interne processen, “we wachten op externe deskundigen, om ook een onafhankelijk onderzoek uit te voeren,” aldus Pokie. Volgens haar is een forensisch onderzoek nog mogelijk, als de bevindingen daartoe aanleiding geven. Na de externe evaluatie zal een besluit worden genomen over de te nemen maatregelen. “Als er fouten zijn gemaakt, zal er worden opgetreden,” aldus Pokie.
Een ander belangrijk aspect betreft de manier waarop betalingen worden uitgevoerd. Het ministerie wil het gebruik van contant geld terugdringen en meer overstappen op banktransacties.
In de praktijk is dit in het binnenland wel echter lastig.
“Op plekken zoals Atjoni staat maar één geldautomaat, die bovendien vaak niet op tijd wordt bijgevuld,” aldus Pokie. Daardoor moeten mensen soms lange afstanden afleggen, om geld op te kunnen nemen.
Het ministerie onderzoekt daarom alternatieve oplossingen en wil in gesprek gaan met banken. Ook worden er krutu’s (dorpsvergaderingen) gehouden om inwoners bewust te maken van het belang van een bankrekening.
“We hopen dat familieleden hun dierbaren hierbij ondersteunen, zodat zij makkelijker toegang krijgen tot hun geld,” aldus Pokie.
The post Pokie: ‘Er zal worden opgetreden, bij gemaakte fouten’ ..
- Yaadgaar Orchestra op tournee door Nederland..
- NAAMLOOS EN GEZICHTLOOS..
- Bronto Somohardjo: “Suriname heeft ons nodig en wij hebben …..
- QUICK FIX, LAPWERK MET MILJARDEN..
- Schande..
- President en VP benadrukken eenheid bij viering 135 jaar Ja…..
- MINDER AMBTENAREN, HOUDEN ZO..
- Distributie schooltassen stichting Vrienden van Suriname ge…..
- President Simons ontdekt Kabinetten van de President in Nic…..
- SCHRIKBAREND LAGE EXAMENRESULTATEN..
- FinaBank houdt Financial Inclusion-sessies om financiële ge…..
- Baasaron roept op tot gezamenlijke inzet voor regionale ont…..
- Dalin Bakatia eerste LBO-leerling ooit geslaagd voor VH-exa…..
- LUCHTVAART LUCHTKASTELEN..
- ‘Dubbelspel’ van Frank Martinus Arion opgenomen in literair…..
- Surinaamse studenten strijden met ‘Açaiboosters’ op interna…..
- Minister Huur bezoekt Cabenda Dorp bij 50-jarig jubileum er…..
- LOOK WHO’S TALKING..
- VAN COMMISSIES NAAR CRISISTEAMS: A SYSTEEM KENKI?..
- Republic Bank tien jaar in Suriname..
- Ontwikkelingseconoom Mormon pleit voor strategisch beleid i…..