Poetini Atompai, nieuw gekozen parlementariër namens de NPS, heeft via zijn Facebookpagina zijn standpunt gedeeld over de recente bezoldiging van de Assembleeleden. Hij maakt zijn standpunt kenbaar over het bedrag van SRD 130.000 bruto per maand dat de nieuwe leden van de Nationale Assemblee ontvangen, wat neerkomt op minder dan SRD 95.000 netto. Atompai stelde dat het lijkt alsof deze discussie inmiddels is vergeten, maar hij blijft vasthouden aan zijn persoonlijke belofte voor verandering.
Atompai kondigde aan dat hij maandelijks SRD 50.000 zal apartzetten, wat jaarlijks een bedrag van SRD 600.000 oplevert. Dit geld wil hij inzetten voor de gemeenschap, met de nadruk op duurzaamheid. Het eerste jaar wordt besteed aan onderwijs, terwijl het tweede jaar gericht zal zijn op ondernemerschap. De overige jaren zullen gezamenlijk bepaald worden. Atompai roept leiders op om zich aan hun beloften te houden en samen te werken aan de opbouw van een beter Suriname.
In de reacties op zijn post werd zijn beslissing toegejuicht door volgers die benadrukten dat het belangrijk is om verantwoordelijkheid te nemen voor de samenleving. Anderen gaven aan dat het goed is om als parlementariër niet alleen de financiële voordelen te zien, maar juist actief bij te dragen aan duurzame initiatieven.
Het initiatief van Atompai valt op in de context van de nieuwe wet die de bezoldiging van parlementariërs regelt. De discussie over de verhoogde lonen van de nieuwe Assembleeleden leidde tot heftige debatten, waarbij oppositieleden, zoals NDP-fractieleider Rabin Parmessar, deze verhoging als een belediging voor de samenleving beschouwden. Volgens Parmessar zouden de prioriteiten van de regering moeten liggen bij dringende zaken zoals onderwijs, volksgezondheid en veiligheid, in plaats van de vorstelijke vergoedingen voor politici.
- Wan Okasi: Regering Simons moet met daden komen voor mensen…..
- Radjie Rijstindustrie verliest rechtszaak over Stalweide..
- Yusuf: “Als je werkt en je je inzet voor wat je wilt, je he…..
- Vitale bruggen in Kabalebo zijn hersteld..
- Supermarktkassa als graadmeter van echte welvaart..
- Verkeersveiligheid belangrijke beleidsprioriteit JusPol-min…..
- Nationale Milieu Autoriteit viert éénjarig bestaan..
- Minister Baasaron heeft aandacht voor ‘ease of doing busine…..
- Veehoudersbond bezorgd over onregelmatigheden in melkproduc…..
- Open dag STS 4 moet helpen bij maken van studiekeuze..
- Gebruikt Trump Afrika als ‘stortplaats’ voor cr….
- Beyoncé en Kendrick Lamar soundtracken nieuwe trailer voor …..
- Justin Timberlake’s concert in Roemenië valt tegen bij f…..
- Cardi B aangeklaagd na microfoonincident op podium..
- Echtpaar Mangoenredjo- Amathardji viert gouden huwelijk..
- Launch app beeldend kunstenaars op 26 juli..
- Geen visarestricties VS voor Suriname..
- Monorath: ‘We moeten creatief omgaan met de middelen die we…..
- VHP-parlementariërs saboteren toelating nieuwe DNA-leden..
- Regering buigt zich over behoud SLM en luchtvaartsector..
- Vijfhonderd vervalste Surinaamse vaccinatieboekjes ondersch…..