Russische fans van heavy metal en gothmuziek riskeren gevangenisstraf nu het Kremlin de “internationale satanismebeweging” heeft verboden als extremistische en terroristische groepering, hoewel er geen bewijs is dat zo’n organisatie bestaat. Het Russische Hooggerechtshof kwam tot deze beslissing na aandringen van de Russisch-Orthodoxe Kerk en pro-Kremlin-parlementariërs. Wie wordt beschuldigd van lidmaatschap kan tot acht jaar cel krijgen.
Parlementariër Andrej Kartapolov noemde satanisme een bedreiging voor de Russische staat en beweerde dat het Westen satanisten in Rusland financierde. Patriarch Kirill steunde het verbod omdat het “onze nationale identiteit ondermijnt”. Ook homoseksualiteit en gothcultuur kunnen onder het verbod vallen, waarschuwen mensenrechtenadvocaten.
Hoewel Poetin ooit KGB-agent was in atheïstisch Sovjet-Rusland, presenteert hij zich nu als toegewijd christen. Critici vrezen dat het verbod onderdeel is van een bredere aanval op westerse waarden en persoonlijke vrijheden. Zelfs oud-premier Medvedev, een Deep Purple-fan, zou nu in de problemen kunnen komen.
- NPS-fractie levert uit maandelijkse bezoldiging SRD 120.000…..
- Rijstexport in het slop: Suriname dreigt gouden korrel te v…..
- Studie: Gevallen van leverkanker kunnen tegen 2050 bijna ve….
- Alleenstaande 91-jarige seniorenburger gekneveld; twee verd….
- Oranje naweeën..
- Politiebond dringt aan op nieuwe politie-uniformen en beter…..
- UNESCO eist bouwstop nieuwbouw assemblee en Yogh-parkeergar…..
- AfriCaribbean Trade and Investment Forum 2025 officially ki…..
- Cultuur als verdienmodel..
- Woning in Para afgebrand..
- Twee leden elite-eenheid KST aangehouden in spraakmakende z….
- Aanklacht Van den Bergh tegen accountant Braster ongegrond.
- Nieuwe apparatuur voor betere controle op antibioticaresist…..
- Man aangehouden voor verduistering gouden ketting van ex-vr…..
- De onzichtbare dwang van conformiteit..
- Gran krutu zal finale antwoord op slavernijexcuses Nederlan…..
- Travis Kelce zegt ‘vaarwel’ aan zijn lange haar..
- De prijs van goedgelovigheid in de Surinaamse maatschappij..
- Poetin verbiedt satanisme, maar duivel schuilt in de detail…..
- Fooi of verplichting? Discussie laait op over servicekosten…..
- Eddie Murphy plaagt zijn transformatie tot Inspector Clouse…..