NPS-assembleelid Ivanildo Plein roept op tot een diepgaand juridisch onderzoek naar de uitgelekte regeringsmissives waarin omstreden besluiten van de regering zijn opgenomen. Volgens Plein moeten deze documenten worden overgedragen aan de procureur-generaal. “En wie opgesloten moet worden, zal gewoon de bak in moeten,” zegt hij in gesprek met Samuel Blankendal van ABC.
Het assembleelid noemt het handelen van president Chan Santokhi ‘onfatsoenlijk’ en stelt dat het afsluiten van nieuwe overeenkomsten in de slotfase van de regeerperiode onaanvaardbaar is. “De regering had zulke besluiten moeten overlaten aan de nieuwe machthebbers. Dit is een grove schending van democratische normen,” aldus Plein.
Hij benadrukt dat niet alleen de president verantwoordelijk is, maar de hele regering. “De besluiten worden genomen door de voltallige Raad van Ministers, inclusief de vicepresident. Ze kunnen zich er niet van distantiëren.”
Een belangrijk pijnpunt voor Plein is de belofte van de regering dat dienstvoertuigen niet zouden worden overgenomen door vertrekkende functionarissen. “Die belofte is gebroken. Dat is niet alleen misleiding van het parlement, maar een directe belediging aan het hoogste college van staat.”
De NPS-assembleeleden eisen volledige transparantie in deze zaak en roepen op tot politieke en juridische verantwoordelijkheid. “De samenleving verdient duidelijkheid. Integriteit is geen slogan, het moet blijken uit wat je doet – juist als de macht overgedragen moet worden,” stelt Plein.
- Hernhutterstraat krijgt nieuwe asfaltlaag; werkzaamheden tu…..
- Eerevoorzitter Venetiaan keurt coalitie NPS met NDP ten zee…..
- NDP vergroot stemvoorsprong op VHP..
- Venetiaan not amused over samenwerking NPS met NDP..
- FORMATIE-KOORTS..
- SBM Offshore start bouw FPSO voor Suriname’s eerste diepzee…..
- Coalitie via traditionele stoelendans: Van RVI naar OVU..
- Ondernemer opgelicht bij verkoop auto-onderdelen via social…..
- Open brief Sranantongo spellingsvoorstellen..
- VSG ondertekent manifest met Sarayaku in Ecuador voor besch…..
- Schuld bij BGVS en ontoegankelijkheid hinderen gezondheidsz…..
- Federale rechtbank blokkeert Trumps handelsheffingen..
- e-Gov-directeur: ‘Andere interpretatie zorgde voor misinfor…..
- VES: Valutaveilingen CBvS symptoombestrijding, geen structu…..
- Nog meer regen en onweer..
- Verkoper auto-onderdelen opgelicht..
- Politiebericht over 72-jarige bedlegerige vrouw die omkwam …..
- Influencer in België krijgt rijverbod van 17,5 jaar voor ra…..
- Het volk kiest vooral voor NDP en VHP..
- Condor en Livo met één been in hoofdklasse volleybalfinal…..
- Hofwijks geeft aanstaande coalitie voordeel van de twijfel..