NPS-assembleelid Ivanildo Plein roept op tot een diepgaand juridisch onderzoek naar de uitgelekte regeringsmissives waarin omstreden besluiten van de regering zijn opgenomen. Volgens Plein moeten deze documenten worden overgedragen aan de procureur-generaal. “En wie opgesloten moet worden, zal gewoon de bak in moeten,” zegt hij in gesprek met Samuel Blankendal van ABC.
Het assembleelid noemt het handelen van president Chan Santokhi ‘onfatsoenlijk’ en stelt dat het afsluiten van nieuwe overeenkomsten in de slotfase van de regeerperiode onaanvaardbaar is. “De regering had zulke besluiten moeten overlaten aan de nieuwe machthebbers. Dit is een grove schending van democratische normen,” aldus Plein.
Hij benadrukt dat niet alleen de president verantwoordelijk is, maar de hele regering. “De besluiten worden genomen door de voltallige Raad van Ministers, inclusief de vicepresident. Ze kunnen zich er niet van distantiëren.”
Een belangrijk pijnpunt voor Plein is de belofte van de regering dat dienstvoertuigen niet zouden worden overgenomen door vertrekkende functionarissen. “Die belofte is gebroken. Dat is niet alleen misleiding van het parlement, maar een directe belediging aan het hoogste college van staat.”
De NPS-assembleeleden eisen volledige transparantie in deze zaak en roepen op tot politieke en juridische verantwoordelijkheid. “De samenleving verdient duidelijkheid. Integriteit is geen slogan, het moet blijken uit wat je doet – juist als de macht overgedragen moet worden,” stelt Plein.
- Openbaar Ministerie eist 35 jaar celstraf voor hoofdverdach…..
- Geen schoonheidsprijs organisatie verkiezingen..
- Verkiezingsorganisatie overschrijdt budget met SRD 60 miljo…..
- Stg. Vrienden van Suriname stuurt uniek cadeau..
- Santokhi: Regeren is blijven werken, ook tijdens wachten op…..
- Geen schoonheidspijs organisatie verkiezingen..
- Regering keurt sociaaleconomische maatregelen goed..
- Licht beschadigde US-dollars blijven gewoon geldig..
- Koi Carper 2 revancheert zich op Yellow Birds..
- CheGuevara’s Verrassende Rolex-Collectie: Marxistische Stri…..
- Juspol-minister reikt hulp aan na dodelijk bootongeluk..
- Imran Khan roept zich uit tot PTI-beschermheer vanuit gevan…..
- Nationaal schaakkampioen Yeung naar Bahama’s..
- Vicepresident Brunswijk tekent condoleanceregister en bezoe…..
- OM eist tot 35 jaar cel voor gewelddadige roofmoord op onde…..
- Ruim 120 kinderen aanwezig bij KFC Kids Race..
- ECD vernietigt vervallen producten..
- Generaal Kioe A Sen: “De soldaat is er niet voor mij, ik be…..
- Lions Club Para zet basisscholen in het zonnetje op Wereld …..
- Regering keurt belangrijke sociale en economische besluiten…..
- Holness volgt Mottley op als voorzitter Caricom..