PL-lijsttrekker Bronto Somohardjo doet de mededeling. Beeld: Starnieuws.
De Pertjajah Luhur (PL) verlaat de coalitie. Dat is zojuist meegedeeld tijdens een bijeenkomst van de partij. PL-lijsttrekker Bronto Somohardjo heeft dat meegedeeld aan zijn achterban, gevolg door applaus van de aanwezigen. ‘Vandaag hebben we gekozen voor ons volk. Vandaag stapt de Pertjajah Luhur uit de regering. Wij kunnen, wij willen en wij zijn geen deel meer van de regering Santokhi-Brunswijk’, hield Somohardjo de aanwezigen voor.
Hij had gehoopt dat de president zou optreden tegen corruptie en dat hij zou laten blijken dat niemand boven de wet staat. Echter blijkt de realiteit nu anders , concludeert Somohardjo. De PL moet veel groter terugkomen.
Somohardjo had de president een ultimatum gesteld om op te treden tegen de ministers van Landbouw, Veeteelt en Visserij, Parmanand Sewdien en van Openbare Werken, Riad Nurmohamed. Zij zouden met verlof gestuurd moeten worden vanwege vermeende corruptie bij projecten. Dat is niet gebeurd. Volgens de PL-topman zal de rechter een uitspraak doen in het voordeel van de ministers.
De enige minister die nog in het kabinet zit namens de PL, is Uraiqit Ramsaran van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT). Hij heeft zijn ontslagbrief gestuurd naar de president. Op de vraag wat met alle andere posten gebeurt die door PL’ers wordt ingenomen, zegt partijvoorzitter Paul Somohardjo dat het des regering is om daarover te besluiten. Er zijn volgens hem niet veel van deze posten over, gezien het merendeel reeds bedankt is door de president.
- Politie treedt op: bar rond middernacht gesloten te Rainvil…..
- ‘Soca to the Bone’ brengt ultieme carnaval vibe..
- PL per direct uit regering – ‘Regering ondermijnt rec…..
- Rechter beslist: Mag een callcenter de rust van een woonwij…..
- PL houdt coalitie voor gezien..
- FIFA waarschuwt voor schorsing bij rechterlijke inmenging i…..
- Breaking: Pertjajah Luhur stapt uit coalitie na verlopen ul…..
- FIFA waarschuwt: Rechterlijke inmenging in SVB-verkiezing l…..
- PL stapt uit regering: Ramsaran en Somohardjo dienen ontsla…..
- PL stapt uit de regering; minister Ramsaran dient ontslag i…..
- Covid-19-pandemie: historie en analyse (6)..
- Dodelijk jachtincident in Casipora-gebied: 55-jarige man pe…..
- ABOP eert de arbeider op Wrokoman Dey..
- Rechtbank heeft VLS doelbewust gesaboteerd..
- SOVA: Advies over gefaseerde invoering NBW is genegeerd..
- Wegbarricade door bewoners van Baling Soela opgeheven..
- SWOS wil rechtvaardiger beleid voor Surinaamse werkenden..
- Samen strijden en verder bouwen aan een rechtvaardig Surina…..
- NDP op Dag van de Arbeid: strijd en hoop voor een betere to…..
- Jachtincident loopt fataal af in Casipora-gebied..
- Verwerking stembiljetten officieel gestart..