De Pertjajah Luhur (PL) staat open om samen te werken met de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) ondanks de ruzie met de voorzitter van die partij, president Chan Santokhi. ‘Ik heb alleen maar vrienden bij de VHP. Moeite met de VHP heb ik zeker niet’, zegt Somohardjo. Bij hem gaat het meer om de vermeende corruptie van Santokhi en de ministers van Openbare Werken (OW) en Landbouw Veeteelt en Visserij (LVV). Met de rest van de VHP is er een goede band. Ook de NDP zou geen probleem zijn om mee samen te werken, zei Somohardjo gisteren in het programma Suriname Kiest op .. Hij geeft toe dat het met de ABOP moeilijker zou zijn.
Door Samuel Blankendal en Raoul Roeplal | Gesprek onderaan het artikel
De president is volgens de PL-lijsttrekker zelf schuldig aan corruptie, omdat in de kwestie LVV en OW, waarbij de rechter oordeelde dat grote infrastructurele werken aangehouden moeten worden. Daarnaast zou het voor het eerst in de geschiedenis zijn dat LVV een infrastructureel project uitvoert; dit wordt gewoonlijk door OW gedaan. De president is hierbij betrokken omdat hij zijn handtekening heeft geplaatst onder de missive. Anderzijds vindt de president dat er niets aan de hand is omdat in de wet is opgenomen dat LVV wel degelijk een dergelijk project kan uitvoeren en omdat er een openbare aanbesteding is geweest. ‘Wat ook niet klopt’, zegt Somohradjo.
Somohardjo werd beschuldigd van corruptie toen hij minister was, door coalitiepartner ABOP. Die partij wilde hem weg bij BIZA na een breuk in de politieke vriendschap. Somohardjo zegt dat hij gecriminaliseerd is geworden en wacht na 8 maanden nog steeds op een reactie van de president over de bewijzen hiervoor. ‘Hij toont geen leiderschap en heeft geen ruggengraat. De president moet verantwoordelijkheid nemen en dit is tot nog toe uitgebleven’, aldus Somohardjo.
Afgelopen donderdag stapte de PL uit de regering; de ontslagbrief van zowel de staatsadviseur als de minister van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) zijn ingediend. Volgens Somohardjo geeft de PL hiermee aan de enige partij te zijn die getoond heeft corruptie aan te willen pakken door vóór de verkiezingen eruit te stappen. De president heeft het ontslag nog niet geaccepteerd; de minister van TCT gaat normaal aan het werk. Ook Nasier Eskak, de directeur van BIZA en de tweede ondervoorzitter van de PL, is nog steeds in functie. Deze neemt zijn eigen besluiten.
- Drie politieke partijen hadden aangifte voor verduistering …..
- Raghoebarsing hint op afscheid: ‘Tijd voor jonger bloed op …..
- ‘Rechtszaken brengen verkiezingen niet in gevaar’..
- KPS deelt veiligheidsinstructies met gezagdragers Tapanahon…..
- Van ’t Hogerhuysstraat tussen Slangenhoutstraat en Industri…..
- Niet vanzelfsprekend..
- Visser vermist na sprong uit boot na ruzie op zee..
- ECD heeft smokkelwaar vastgesteld in Wanica..
- Narcoticabrigade verbrandt drugs te Kraka..
- A20-voorzitter Reyme betreurt gebruik van term “niet knap…..
- Voorlopige hechtenis ex-vriend verlengd na tegenstrijdige v…..
- Een volk dat leert uit zijn fouten..
- Daadkrachtig veiligheidsbeleid..
- Steven Bryan Aninie..
- Een pijnlijke klap voor het Surinaams erfgoed..
- Surinaamse kunstenaars exposeren in Panama-Stad..
- Gezondheid oud-president Bolsonaro verslechterd..
- ExxonMobil staat deel Stabroek-blok af aan Guyanese overhei…..
- Dorpen Boven-Suriname ‘zien het licht’..
- LVV en Quality Animal Food bundelen krachten voor veeboeren..
- Controle op water eindigt in arrestaties: vissers zonder ve…..