De Pertjajah Luhur (PL) maakt geen deel meer uit van de regering-Santokhi. Tijdens een structurenvergadering gaf de partij aan te hebben gekozen voor haar ziel en principes. Volgens ondervoorzitter Bronto Somohardjo zijn alle waarden binnen de regering verloren gegaan.
De enige minister die de partij in de coalitie had, Uraiqit Ramsaran van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT), heeft per direct afstand gedaan van zijn ministerspost. Via Somohardjo liet hij weten te hebben gekozen voor de wil van het volk.
[embedded content]
De voormalige PL-minister van Binnenlandse Zaken moest eerder het veld ruimen na beschuldigingen van onregelmatigheden op zijn ministerie. Somohardjo stelde dat president Chan Santokhi in dat geval wél handelde, terwijl hij niets onderneemt tegen twee VHP-ministers die genoemd worden in grootschalige corruptiezaken. “De discriminatie die het staatshoofd tentoonstelt, stopt vandaag. Suriname mag dit niet accepteren,” aldus Somohardjo.
Volgens hem durft de president het niet aan om VHP-ministers Riad Nurmohamed en Parmanand Sewdien met verlof te sturen. “Op 25 mei ligt de macht niet bij Santokhi of Brunswijk, maar bij het volk. En ik verwacht niets anders dan dat het electoraat weet wat het moet doen,” verklaarde de PL-ondervoorzitter.
Partijvoorzitter Paul Somohardjo gaf aan dat het eerder verlaten van de coalitie werd bemoeilijkt door de bestaande lijstverbinding met de ABOP. Nu die obstakels zijn weggenomen, zag de partij ruimte om dit besluit te nemen. Somohardjo benadrukte geen conflict te hebben met de VHP als partij, maar zich wel te verzetten tegen het kapitaal dat volgens hem door de president wordt beschermd.
- Atlas levert bemanning voor Petronas’ offshore boorcampag…..
- Minister Dasai: “Tijd om ruimtelijke chaos structureel aan …..
- MONUMENTAAL PAND AHKCO STAAT OP INSTORTEN..
- Del Castilho ziet DNA-zetel als grote stap voor aanpak prob…..
- Meer bewolking en regen verwacht..
- Na zeven maanden openbare aanbesteding voor brug over de Pa…..
- Trump: “Amerikaanse schepen zouden gratis door Panama- en S…..
- Ulrich Edward Aron (80) Paramaribo 20-4-2025..
- Rudi Franklin Marengo (87) Amsterdam 19-4-2025..
- Wereld haalt opgelucht adem nu Trump Fed en IMF spaart..
- Brand binnenstad: VSB waarschuwt voor nieuwe tragedies zond…..
- Koningsdag in teken van gedeeld erfgoed en versterkte samen…..
- Ontwerp-staatsbesluit RVI klaar: start 80+ op 2 mei..
- Training journalisten voor verkiezingdag; vraagtekens over …..
- BIZA zet met Verkiezingsbeurs 2025 eindsprint naar stembusg…..
- Koningsdag viert gedeeld erfgoed Suriname-Nederland..
- Parmessar: “Waar zijn de tjauwmin-eters nu?”..
- Suriname lanceert e-paspoort als stap naar modernisering..
- Spoedvergadering regering: Infrastructuur en verkiezingen c…..
- BiZa lanceert Verkiezingsbeurs 2025 voor eerlijke verkiezin…..
- President in rouw; last alle publieke en politieke activite…..