PARAMARIBO — In zijn vernieuwde publicatie ‘De Surinaamse arbeidswetgeving’ heeft Glenn Piroe, onderdirecteur Juridische en Internationale Zaken op het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AWJ), de impact van het nieuwe Burgerlijk Wetboek meegenomen. De publicatie legt op eenvoudige wijze de algehele Surinaamse arbeidswetgeving uit.
Piroe gaf vrijdag aan dat deze is vernieuwd onder een andere naam naar aanleiding van de inwerkingtreding van het nieuwe Burgerlijk Wetboek op 1 mei dit jaar. Deze heeft namelijk ook invloed op de arbeidswetgeving. Met name boek 7 titel 10 van het nieuwe Burgerlijk Wetboek heeft betrekking op arbeid en de arbeidsovereenkomst. De auteur legde kort de inhoud van de publicatie en de aanleiding van de vernieuwing voor aan AWJ-minister Steven Mac Andrew. De bewindsman, Wihtley Lodik (hoofd Wetgeving) en Vanessa Belfor (hoofd Personeelszaken) ontvingen vrijdag een publicatie.
Mac Andrew noemde het “noodzakelijk” dat steeds wordt vastgelegd wat de implicatie van nieuwe wetgeving is op het Arbeidsrecht en benadrukte het belang van het voor handen hebben van up-to-date informatie over de arbeidswetgeving in het land. Hij stond stil bij de wijzigingen die door het nieuwe Burgerlijk Wetboek zijn ingetreden in de algemene verhoudingen tussen werkgevers en werknemers, maar ook in het ontslagrecht en de wetgeving die zwangerschap en bevalling regelt, alsook de omzetting van de arbeidsovereenkomst naar een duurzame dienstbetrekking.
- Herdenken en vieren..
- Kanhai zal proberen straf Bordo in Suriname te laten uitzit…..
- GOw2 Mahonylaan heropend na renovatie van USD 1,8 miljoen..
- Joël ‘Bordo’ Martinus in Franse cel..
- PRO-ondervoorzitter hekelt houding VHP na verkiezingsnederl…..
- Bordo aangekomen in Frankrijk na uitlevering door Brazilië..
- Eerste DNA-vergadering zondag om 13:00 uur..
- Dodelijk verkeersongeval met Pickup aan Flamingoweg in Nick…..
- Twee verdachten op heterdaad betrapt bij diefstal van gasci…..
- Geen tijd voor frivoliteit..
- Beoogd DNA-voorzitter Adhin: “Ik houd van stevige debatten,…..
- Hoe durven ze te denken dat wij de kwestie missives nu al v…..
- Surinames Blok 66-deal: Kans op rijkdom of recept voor afha…..
- BREAKING NEWS: ‘Bordo’ uitgeleverd aan Frankrijk na arresta…..
- Bordo uitgeleverd aan Frankrijk..
- Synergy 360 lanceert digitaal inkoopplatform voor Suriname …..
- Franse media melden uitlevering van Joel ‘Bordo’ Martinus a…..
- Misi Keti Koti-verkiezing viert vijftiende editie..
- Ambassadeur van Indonesië overhandigt geloofsbrieven aan pr…..
- Ambassade van Suriname in Guyana faciliteert ‘Diplomaat voo…..
- Rahemal: 18 jaar wateroverlast door structureel falen..