ROTTERDAM — Drugscrimineel Piet Wortel is dinsdag (vandaag) veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar vanwege witwassen. De rechtbank Rotterdam sprak hem vrij van valsheid in geschrifte. Het Openbaar Ministerie (OM) had zeven jaar cel geëist.
De 56-jarige Wortel had volgens het OM grote sommen geld, goud en auto’s witgewassen. Ook zou er voor miljoenen euro’s aan Surinaamse goudstaven in zijn huis hebben gelegen. Die zouden eigendom zijn van vicepresident Ronnie Brunswijk, met wie Wortel goed bevriend is.ADVERTISEMENT
“Piet Wortel heeft geen documenten aangeleverd die het bestaan van de erfenis of de handelszaken bewijzen”
Brunswijk zorgde er jaren geleden – met medeweten van minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie – ook voor dat Wortel drie jaar lang een veilig onderkomen had in Suriname, terwijl hij op de vlucht was voor de Nederlandse justitie. Uiteindelijk werd hij tijdens een uitstapje naar Aruba gepakt en naar Nederland overgebracht.
Wortel gaf in de rechtbank toe dat het vele geld dat hij had afkomstig is uit de handel in vastgoed en goud in Suriname. Ook zou hij een aanzienlijk bedrag van zijn moeder hebben geërfd. Echter, Wortel heeft geen documenten aangeleverd die het bestaan van de erfenis of de handelszaken bewijzen.
De drugsbaron wordt nog verdacht van de smokkel van twee partijen cocaïne. Daarnaast zit Wortel volgens justitie achter de moord op de in Suriname geboren Kelvin Maynard. De oud-profvoetballer werd op 18 september 2019 op 32-jarige leeftijd doodgeschoten in Amsterdam.
Ook wordt Wortel verdacht van de moord op de 23-jarige Genciël Feller op 2 september 2019 op Curaçao. Deze zaken worden op een ander moment behandeld, melden diverse Nederlandse media.
- Suriname en VS slaan nieuw pad van samenwerking in..
- Dijksteel: “Communicatie naar samenleving tekortgeschoten d…..
- A20-kandidaten leggen vermogen vast om integriteit te waarb…..
- EAG luchthaven is droom die uitkomt voor familie Gummels..
- President Santokhi nodigt bedrijven VS uit om te investeren..
- Veiligheidsoperatie levert illegaal vuurwapen, economische …..
- Ze hebben hem alles afgenomen — zelfs zijn naam. Hij heette…..
- Shell schenkt pick-up, drones en meetapparatuur aan LVV..
- Kim Jong Un test nieuwe AI-drones..
- Suriname heeft al vanaf de jaren tachtig een armoedeproblee…..
- SEOGS 2025 vergroot kansen voor lokale sector: grotere loka…..
- Suriname en VS willen handelsrelaties en energiezekerheid v…..
- TU Vanguard-studenten presenteren onderzoek op prestigieuze…..
- NBA Onderzoekt Oprichting Nieuwe Professionele Liga in Euro…..
- Girwar: Vanwege urgentie in zaak-Durham afgeweken van gebru…..
- Ook leraren SPI in actie vanwege uitblijvende betalingen..
- CHS-voorzitter: ‘Goede voorlichting essentieel bij nieuw ki…..
- Braziliaanse onderzeeboot met 6,6 ton coke onderschept bij …..
- VS minister Rubio is content met ontwikkelingen Suriname..
- Zaron: veelzijdige artiest die liefde en cultuur samenbreng…..
- Amerikaanse minister Rubio brengt kort bezoek aan Suriname..