ROTTERDAM — Drugscrimineel Piet Wortel is dinsdag (vandaag) veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar vanwege witwassen. De rechtbank Rotterdam sprak hem vrij van valsheid in geschrifte. Het Openbaar Ministerie (OM) had zeven jaar cel geëist.
De 56-jarige Wortel had volgens het OM grote sommen geld, goud en auto’s witgewassen. Ook zou er voor miljoenen euro’s aan Surinaamse goudstaven in zijn huis hebben gelegen. Die zouden eigendom zijn van vicepresident Ronnie Brunswijk, met wie Wortel goed bevriend is.ADVERTISEMENT
“Piet Wortel heeft geen documenten aangeleverd die het bestaan van de erfenis of de handelszaken bewijzen”
Brunswijk zorgde er jaren geleden – met medeweten van minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie – ook voor dat Wortel drie jaar lang een veilig onderkomen had in Suriname, terwijl hij op de vlucht was voor de Nederlandse justitie. Uiteindelijk werd hij tijdens een uitstapje naar Aruba gepakt en naar Nederland overgebracht.
Wortel gaf in de rechtbank toe dat het vele geld dat hij had afkomstig is uit de handel in vastgoed en goud in Suriname. Ook zou hij een aanzienlijk bedrag van zijn moeder hebben geërfd. Echter, Wortel heeft geen documenten aangeleverd die het bestaan van de erfenis of de handelszaken bewijzen.
De drugsbaron wordt nog verdacht van de smokkel van twee partijen cocaïne. Daarnaast zit Wortel volgens justitie achter de moord op de in Suriname geboren Kelvin Maynard. De oud-profvoetballer werd op 18 september 2019 op 32-jarige leeftijd doodgeschoten in Amsterdam.
Ook wordt Wortel verdacht van de moord op de 23-jarige Genciël Feller op 2 september 2019 op Curaçao. Deze zaken worden op een ander moment behandeld, melden diverse Nederlandse media.
- Cursisten SAO demonstreren hun vakmanschap..
- Belangrijke onderwerpen op agenda tijdens bezoek Marco Rubi…..
- Crisis in Haïti en Cubaanse artsen op agenda tijdens Caribi…..
- Ravenberg eist ontslag van SBB-bestuurslid Joerawan wegens …..
- NOP verliest hoger beroep: geen deelname aan verkiezingen..
- Staatsolie gaat bestaande obligaties herfinancieren..
- Corruptiebestrijding en transparant bestuur geleerde lessen…..
- Rusland legt lange gevangenisstraffen op aan Oekraïense …..
- Noersaliem vindt commotie over kandidaatstelling minister L…..
- EAG Airport: Nieuwe luchtvaart hub voor Suriname..
- Midden-Oosten Update: Kernpunten van ISW/AEI CTP Team..
- Langverwachte nieuwe brug over Saramaccakanaal eindelijk op…..
- PVP gaat in hoger beroep tegen uitspraak kortgedingrechter..
- Brug Saramaccadoorsteek pas na middernacht open voor verkee…..
- Escalatie dreigt in rijstsector door lage opkoopprijs..
- Piet Wortel krijgt drie jaar celstraf voor witwassen..
- Reactie op ‘Belangrijke informatie voor PSA aanvrager…..
- Open brief aan de president: Ongenoegen met betrekking tot …..
- Mungra: “Oude partijen moeten voorbeeld nemen aan KTPI”..
- Ruben Ravenberg eist ontslag van Krishnadath Joerawan bij S…..
- Hilly Arduin presenteert ‘Het Geheim’: ‘Kin fier omhoog zei…..