De presidentiële werkgroep Ontwikkeling Para heeft in het kader van gemeenschapsbevordering drie projecten opgeleverd in Philipusdorp in het district Para. De projecten zijn gericht op onderwijs, infrastructuur en economische ontwikkeling en moeten een significante impact hebben op de lokale gemeenschap.
Marcia Amatoeloes, secretaris van de werkgroep, lichtte het doel van het bezoek toe: “De bedoeling van dit bezoek is het overhandigen van de middelen die zijn aangevraagd via de werkgroep. We blijven nieuwe projecten indienen en moedigen de gemeenschap aan om actief betrokken te blijven.”
Zij benadrukte ook het belang van een goede samenwerking met het Interdepartementaal Comité (IC) om duurzame ontwikkeling in het gebied te realiseren. Gladys Kabelefodi, kapitein van Phillipusdorp, gaf aan dat de gemeenschap enorm blij is met de ontvangen middelen, waaronder laptops voor de schoolgaanden. “Deze laptops komen heel goed van pas voor onze jongeren. We willen de kinderen helpen bij hun huiswerk en hun digitale vaardigheden versterken.” Daarnaast wees de kapitein op de dringende behoefte aan verbeterde wegeninfrastructuur vanwege de uitbreiding van het dorp.
Naast de lopende onderwijsprojecten, waaronder huiswerkbegeleiding in samenwerking met de Vereniging van Inheemse Dorpshoofden in Suriname (VIDS) en andere organisaties, ligt de focus ook op economische initiatieven. “We zijn begonnen met de verwerking van cassave en ananas, en samen met het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) starten we binnenkort een Markoesa Farmers School”, aldus Kabelefodi. Phillipusdorp, met momenteel circa 210 inwoners, blijft groeien. De projecten markeren een belangrijke stap in de verdere ontwikkeling van het dorp en de versterking van de levenskwaliteit van de bewoners.
- Na 27 jaar wint partij van Modi in New Delhi..
- Statuut 1954 centraal bij symposium DNA en Nederlandse univ…..
- DNA eist actie op controle kiezerslijst in binnenland..
- Regen heeft Tap Yari Klaaskreek niet kunnen stoppen..
- ASHWIN, VERTEL ONS GEEN BS..
- BOUWACTIVITEITEN HOOFDBUREAU KPS VAN START?..
- Ruim SRD 200 miljoen aan bouwkrediet verstrekt..
- Ramdin roept diaspora op tot strategische samenwerking en i…..
- Saamaka Krutu naar aanleiding van excuses slavernijverleden..
- Werkgevers die in strijd met zwangerschapsverlof handelen, …..
- U19-volleybalsters SVV 1 tonen klasse tegen Condor..
- Politie verricht 614 aanhoudingen afgelopen maand..
- Drastische verhoging stroomtarieven per januari zorgt voor …..
- Cultureel aspect ook rode draad tijdens IBC-conferentie..
- LOAD SHEDDING IN VERSCHILLENDE BUURTEN?..
- Nieuw bij de verkiezingen: stemhokken van pvc en de stembus…..
- Politiekapel KPS vervolgt muzieklessen aan kinderen in kans…..
- VSB zal dialoog met Afreximbank voortzetten..
- Vertrekkende Indonesische ambassadeur blikt tevreden terug..
- 614 aanhoudingen verricht in januari 2025..
- Ashiana: Veel misverstanden en speculaties doen de ronde..