Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — “Eigenlijk moest de finale tussen Phillipsburg en ons zijn, want dat was de mooiste wedstrijd van het toernooi. Maar ze zijn verdiend kampioen geworden”, geeft captain Patrick Chesron vanuit Sint Estatius aan in gesprek met de Ware Tijd aan. Philipsburg uit Sint Maarten werd zondagavond ongeslagen kampioen van het Alliance Fiba 3×3 Quest-basketbalevenement. In de finale werd Rock Legacy van het organiserende eiland met 21-16 verslagen.
Philipsburg had daarvoor Suriname met 21-19 uit de halve finale gewipt. “Ze hebben een goed team en waren de beste van het toernooi”, onderkent Patrick. “Ze hadden drie spelers uit de Division One en speelden echt sterk tegen ons.”
“We hebben samen gevochten, elkaar gesteund en ons van onze beste zijden laten zien”Suriname-captain Chesron Patrick
Gemiste vrije worpen en turnovers
Suriname leidde met nog 4:02 met 13-11, voordat Philipsburg het halvefinaletreffen uit opeenvolgende driepunters omgooide. Jermelcio Wartes had de nationale basketbalselectie van Suriname langszij kunnen brengen, maar miste één van twee vrije worpen: 14-15 Philipsburg.
De center raakte met nog 2:37 de bal kwijt waarna een fout werd begaan op een speler van de opponent. Die hielp met twee free throws Philipsburg naar 17-14 uitlopen. Nathan Sandvliet benutte daarna slechts één van de twee vrije worpen, die voortvloeiden na een overtreding. Turnovers brachten Suriname verder in problemen, voordat uiteindelijk met 19-21 het loodje werd gelegd.
Trots
Patrick: “Ik ben ondanks het verlies in de halve finale trots op wat we als team hebben neergezet. We hebben samen gevochten, elkaar gesteund en ons van onze beste zijden laten zien. Volgende keer komen we sterker terug.”
De halve finale vond de captain best spannend. “We hebben alles gegeven, maar kwamen net twee punten tekort. Natuurlijk baal je, maar we mogen trots zijn over onze vechtlust tot het einde.”
Patrick zegt in ieder geval te hebben geleerd dat verliezen niet het einde is, “maar juist een kans om sterker terug te komen”. “De halve finale heeft me laten inzien hoe belangrijk het is om gefocust te blijven, zelfs als het spannend wordt”, aldus de aanvoerder.
Suriname, dat de kwartfinaleontmoeting eerder op de dag met 18-11 won van Sugar Boyz uit Saint Kitts en Nevis, sluit het evenement af op de vierde plaats met een totaal van negentig punten uit vijf partijen. Golden Rock uit Sint Estatius werd derde met 104 punten.
Jermelcio Wartes (8), Nathan Sandvliet (5), Archell Promes (12) en captain Chesron Patrick (4) zijn vierde geworden in het 3×3 basketbalevenement op Sint Estatius.
- TotalEnergies en Suriname Energy Chamber versterken samenwe…..
- Suriname en Uruguay klaar voor nieuwe fase in offshore ener…..
- Gevaarlijke voorwerpen gevonden bij tassencontrole Mulo Wag…..
- Goerdat beroept zich op wettelijke onverenigbaarheid voor n…..
- SAO plaatst gezondheidsdag in teken 45-jarig jubileum en tr…..
- Awasa-dans en Surinaamse lekkernijen trekken publiek in Chi…..
- Gezondheidsdag, startsein viering 45 jaar SAO..
- Boldewijn verwacht dat nieuwe president in parlement wordt …..
- Mahonieboom DNA omgevallen..
- Fête de la Musique 2025 brengt meer dan 40 artiesten samen …..
- TotalEnergies en Surinaamse Energiekamer sluiten partnersch…..
- Minister Raghoebarsing zwijgt over koersstijging..
- Halve offshore gebied Suriname nu onder contract na deal me…..
- Raymond Alder aangehouden in Guyana voor cocaïnesmokkel..
- KPS: Onderzoek zaak Sunparklaan verloopt vlot..
- Buurtmanager Wageningen vindt gevaarlijke voorwerpen tijden…..
- Boldewijn: is Goerdat wel eerlijk en openhartig geweest naa…..
- Korpschef Isaacs: ‘Er is sprake van enige mate van verruwin…..
- Surinaams Rode Kruis viert 85 jaar hulpverlening en menseli…..
- Presentatie van krachtig boek op Wereld Sikkelceldag..
- Suriname brengt Amazonecultuur tot leven op ‘Caribbean Expe…..