Petronas overweegt FID voor Blok 52 in 2026

Het Maleisische staatsoliebedrijf Petronas overweegt om in 2026 een definitieve investeringsbeslissing (Final Investment Decision, FID) te nemen voor de ontwikkeling van Blok 52 voor de kust van Suriname. Als het project doorgaat, zou dit de tweede grote offshore olieontwikkeling in het land markeren, na de FID van TotalEnergies en APA Corporation eerder dit jaar.
Op 1 oktober 2024 maakten TotalEnergies en APA Corporation officieel hun FID bekend voor de ontwikkeling van een productieveld in Blok 58. De beslissing werd gepresenteerd aan president Chandrikapersad Santokhi door Patrick Pouyanné, CEO van TotalEnergies, en John Christmann, CEO van APA Corporation, in aanwezigheid van Staatsolie-directeur Annand Jagesar. Pouyanné overhandigde tijdens een ceremonie in Paramaribo, een samenvatting van het door Staatsolie goedgekeurde Field Development Plan (FDP), waarin de technische aanpak en tijdslijn van het zogenoemde GranMorgu-project zijn vastgelegd. De eerste olieproductie uit Blok 58 wordt in 2028 verwacht.
Petronas werkt intussen voort aan de voorbereiding van een gas gedreven project in Blok 52, gebaseerd op de Sloanea-1-ontdekking. Het bedrijf voert momenteel technische en economische haalbaarheidsstudies uit voor de inzet van een drijvende LNG-installatie (FLNG), waarmee het aardgas op zee kan worden verwerkt.
De Sloanea-locatie ligt ongeveer 120 kilometer uit de kust van Suriname, in waterdieptes van circa 450 meter.
Met de recente doorbraak van TotalEnergies en APA en de mogelijke toetreding van Petronas als tweede grote speler in de productiefase, lijkt Suriname een nieuwe fase in te gaan als opkomende offshore-energieregio. Zowel Staatsolie als haar internationale partners, streven ernaar om de projecten volgens planning uit te voeren, met het oog op duurzame economische ontwikkeling en versterking van de energie-infrastructuur.
The post Petronas overweegt FID voor Blok 52 in 2026 ..