Het Maleisische energiebedrijf Petronas maakt zich op om het exploratieboorpunt Caiman-1 te boren in offshore Blok 52 voor de kust van Suriname. Dit kan volgens het internationale energietijdschrift GEOExPro, geciteerd door Oilnow.gy, de verkenning uitbreiden naar het ondiepere deel van de zogenoemde ‘Golden Lane’. De Golden Lane in het Guyana-Suriname-bekken is een geologisch gunstige zone, die bekendstaat om het hoge potentieel voor olie- en gasvondsten.
Sinds 2020 heeft Petronas in Blok 52 drie ontdekkingen gedaan: Sloanea-1, Roystonea-1 en Fusaea-1, allemaal gelegen langs de boven-Krijt Golden Lane. Alleen Roystonea en Fusaea bevatten naar schatting, bijna 400 miljoen vaten aan winbare reserves. Momenteel is Petronas bezig met een campagne van drie boringen: Kiskadee-1, Roystonea-2 en Caiman-1, die doorloopt tot 2026. Kiskadee-1 en Roystonea-2 liggen minder dan 5 kilometer ten zuiden van Roystonea-1 en moeten de uitbreiding hiervan bevestigen en een nieuw afgesloten reservoir testen.
Volgens GEOExPro betekent Caiman-1 een gedurfde stap: de boorlocatie ligt 25 kilometer zuidelijk van Roystonea en dicht bij de ou. Tapir-1 put, die in 2008 door Noble en Repsol werd geboord, maar niet tot in het Krijt reikte. Een succesvolle boring kan het ondiepere gedeelte van de Golden Lane openen en zo het exploratiepotentieel van Petronas in het zuidelijke deel van Blok 52 vergroten.
Om haar belangen in dit gebied te beschermen, kreeg Petronas recent ook Blok 66 toegewezen, dat direct ten noorden van Blok 52 ligt.
De energiesector verwacht dat Suriname rond 2031 zijn eerste gasproject kan starten. Petronas overweegt een geïntegreerde ontwikkeling met een drijvende vloeibaar-gasinstallatie (FLNG).
The post Petronas bereidt booroperatie voor op Caiman-1 in Blok 52 ..
- Impact Academy wil Surinaams onderwijslandschap hervormen: …..
- Sport en jeugd centraal in vernieuwd beleid.
- Staatsinkomsten moeten veel beter georganiseerd worden..
- Passagier steelt geld en buskaartenhouder..
- Suriname ontvangt lab-apparatuur voor strijd tegen antibiot…..
- Militairen en politieagenten ronden training Frans en Haïti…..
- Taaltraining versterkt samenwerking met Haïti en Frankrijk.
- Sapoen blijft kritisch in coalitie..
- Stijgende voedselprijzen in Caribisch gebied, Suriname guns…..
- Journalisten krijgen training straf- en verkeersrecht van O…..
- Noersalim maakt inventarisatie op LVV; overdracht was op A4..
- Regering bezorgd over financiële situatie: ‘Gelden moeten b…..
- Record: negende bekertitel voor Robinhood, Presidents Cup i…..
- OM vraagt GVO aan: Zaak-Gooding na 35 jaar in nieuwe fase.
- Twijfels over functioneren noodaggregaat Albina: Neus hekel…..
- OM: Vordering gerechtelijk vooronderzoek zaak-Gooding inged…..
- President Simons kritisch op hoge kosten energievoorziening..
- Herdenking werelddag tegen mensenhandel en- smokkel.
- Vordering GVO in zaak-Gooding verzonden naar Rechter-Commis…..
- Tsang: ‘Ik heb alle dienstvoertuigen terug laten halen’..
- Ambassadeur Oostelbos: ‘Politiek meer betrekken bij activit…..