De Medische Zending Primary Health Care Suriname (MZ) is vanaf afgelopen maandag in actie. De aanleiding is het uitblijven van financiële uitbetalingen die de overheid reeds geruime tijd geleden heeft toegezegd. Volgens de Medische Zending Werknemers Organisatie (MZWO) betreft het de 15 procent tijdelijk werkloon (twk) over de periode juli tot en met december 2024, alsmede een inflatiecompensatie van SRD 1500 voor de maanden april en mei 2025.
ADVERTENTIE
Hoewel er vanuit bevoegde autoriteiten is aangegeven dat “alles in orde is” en inmiddels een beschikking zou zijn opgesteld, blijven daadwerkelijke uitbetalingen uit. Het personeel is het wachten zat en heeft besloten actie te voeren om aandacht te vragen voor de situatie.
Voorzitter Roy Haverkamp van de bond heeft op maandag 19 mei contact gehad met minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid. Tijdens dit gesprek is bevestigd dat er gewerkt wordt aan een spoedige uitbetaling aan de Medische Zending. De bond spreekt waardering uit voor deze stap, maar blijft kritisch vanwege eerdere ervaringen waarbij toezeggingen niet tijdig zijn nagekomen.
Volgens MZWO bestaat de vrees dat door de aankomende verkiezingen en de mogelijke komst van een nieuwe regering, verdere vertraging in de uitbetaling kan ontstaan.Tijdens de actie zijn alleen spoedgevallen verzekerd van hulp. Dispensatie is verleend aan:– Poliklinieken en de dienstdoende GzA (alleen voor spoedgevallen);– Ambulancevervoer (alleen voor spoedgevallen);– De interne opleiding;– Werkzaamheden die gerelateerd zijn aan donoren.
De bond hoopt dat de overheid de beloften vóór 25 mei 2025 daadwerkelijk nakomt, zodat medewerkers kunnen beschikken over hun financiële tegemoetkomingen.
- Veertig participeren in cursus Sportadministratie..
- Stemmen bij volmacht alleen onder strikte voorwaarden mogel…..
- Kwijtschelding schulden van burgers aan SWM in Vredenburg..
- Man mishandeld en beroofd door gewapende verdachten in Comm…..
- Strikte regels voor stemmen bij volmacht..
- Suriname zet in op export biologisch geteelde ananas: ‘We z…..
- Verdachte milieuverontreiniging Stuwmeergebied voorlopig op…..
- Oud-president Wijdenbosch wordt zaterdag begraven..
- Kort geding over CHof-uitspraak auteursrechten ingetrokken..
- Bewoner en kleinkinderen ontsnappen aan woningbrand..
- Kelvin Koniki wordt morgen toegelaten tot De Nationale Asse…..
- Personeel PCS weer aan het werk na uitbetaling achterstalli…..
- 3 G: ‘Groei-Geld-Geef; Failliete politiek in ontwikkelingsd…..
- Chas Mijnals dient klacht in tegen Alice Amafo bij PG..
- Ramdin verwacht goede samenwerking met eerste vrouwelijke a…..
- Orie versus Burleson in titanenstrijd om damkampioenschap..
- Bond bij Security Alliance luidt noodklok over ontslagaanvr…..
- Schoolvervoer per direct stilgelegd vanwege achterstallige …..
- Boekenkast deels afgebrand; vermoedelijk brandstichting..
- Optsu vraagt optreden tegen dragen militaire kleding door n…..
- Carney bot tegen Trump: ‘Canada is niet te koop’…..