De Medische Zending Primary Health Care Suriname (MZ) is vanaf afgelopen maandag in actie. De aanleiding is het uitblijven van financiële uitbetalingen die de overheid reeds geruime tijd geleden heeft toegezegd. Volgens de Medische Zending Werknemers Organisatie (MZWO) betreft het de 15 procent tijdelijk werkloon (twk) over de periode juli tot en met december 2024, alsmede een inflatiecompensatie van SRD 1500 voor de maanden april en mei 2025.
ADVERTENTIE
Hoewel er vanuit bevoegde autoriteiten is aangegeven dat “alles in orde is” en inmiddels een beschikking zou zijn opgesteld, blijven daadwerkelijke uitbetalingen uit. Het personeel is het wachten zat en heeft besloten actie te voeren om aandacht te vragen voor de situatie.
Voorzitter Roy Haverkamp van de bond heeft op maandag 19 mei contact gehad met minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid. Tijdens dit gesprek is bevestigd dat er gewerkt wordt aan een spoedige uitbetaling aan de Medische Zending. De bond spreekt waardering uit voor deze stap, maar blijft kritisch vanwege eerdere ervaringen waarbij toezeggingen niet tijdig zijn nagekomen.
Volgens MZWO bestaat de vrees dat door de aankomende verkiezingen en de mogelijke komst van een nieuwe regering, verdere vertraging in de uitbetaling kan ontstaan.Tijdens de actie zijn alleen spoedgevallen verzekerd van hulp. Dispensatie is verleend aan:– Poliklinieken en de dienstdoende GzA (alleen voor spoedgevallen);– Ambulancevervoer (alleen voor spoedgevallen);– De interne opleiding;– Werkzaamheden die gerelateerd zijn aan donoren.
De bond hoopt dat de overheid de beloften vóór 25 mei 2025 daadwerkelijk nakomt, zodat medewerkers kunnen beschikken over hun financiële tegemoetkomingen.
- DA’91 heeft volle aandacht voor het binnenland..
- Durham: Geen 2e peiling vanwege kritiek en ongewijzigde sit…..
- Paul Somohardjo neemt definitief afscheid van de politiek..
- Financieringsmogelijkheden voor woningbouw een fata morgana…..
- AdeKUS kan vraag naar aquatische biologen niet aan..
- Bronto Somohardjo nieuwe leider van Pertjajah Luhur..
- Mamio Dance Festival: ode aan Michael Jackson, terug naar d…..
- Ramadhin: “Roep om betere zorg gehoord en beantwoord”..
- Column: Borrelpraat no. 872..
- Somohardjo: VHP komt met Javaanse vicepresidentskandidaat..
- Nationaal Archief Suriname en Nederland versterken samenwer…..
- USV: ‘Wij vragen geen ode – wij vragen om daden’..
- WEGENPROJECTEN IN HET VERKIEZINGSJAAR ROEPEN VRAGEN OP..
- BUSINESS AS USUAL..
- Nieuw sportveld en logeergebouw in Godoholo..
- RBT- Midden houdt manspersoon aan voor verduistering..
- Vrouw met pepermunt aangehouden waarin drugs was verwerkt o…..
- Missie SHK verzorgt Pediatric Basic Life trainingen aan zor…..
- Eerste steenlegging bouw overdekte openlucht crematiezaal t…..
- Verkiezingsvoorlichting ook voor Blindencentrum..
- SVV U21-jongens volleybalkampioen..