Medewerkers van ARGOS Suriname en SURMAC, hebben met succes diverse vaktrainingen afgerond bij de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO). De trainingen betroffen de richtingen Gas, Water en Sanitaire voorzieningen (GaWaSa), Elektro Krachtinstallatie en Lassen niveau 1. De certificaatuitreiking vond plaats op maandag 28 april. Gedurende vier maanden hebben de deelnemers zich laten bijscholen om hun vaktechnische vaardigheden te versterken.
Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken gaf aan, dat hij de deelnemers bij de start van de trainingen had voorgehouden, dat zij een training zouden volgen op het beste vakscholingsinstituut in Suriname. De deelnemers en ook de bedrijven, gaven na afloop aan, dat de trainingen inderdaad van een zeer hoog niveau zijn. Mac Andrew benadrukte, dat hij ook verheugd was te vernemen van de vertegenwoordiger van ARGOS, dat de deelnemers niet alleen technische vaardigheden hebben geleerd, maar ook hun cognitieve vaardigheden hebben verbeterd. De bewindsman benadrukte dat dit aantoont, dat vakopleidingen meer bieden, dan slechts het leren van een vak. ‘’Daarom zijn vakopleidingen niet alleen bedoeld voor werkzoekenden, maar ook van grote waarde voor mensen die al actief zijn op de arbeidsmarkt’’, aldus Mac Andrew.
Ameet Chinnoe, maintenance manager van ARGOS Suriname, bevestigde het positieve effect van vakopleidingen door te wijzen op de toegenomen productiviteit van zijn medewerkers sinds zij de nieuw verworven vaardigheden inzetten tijdens het werkproces.
Naomi Esajas-Friperson, voorzitter van de Raad van Bestuur van de SAO en tevens onderdirecteur Arbeidsmarkt bij AWJ, en de directeur van de SAO, Joyce Lapar, kwamen eveneens aan het woord en moedigden de deelnemers aan, de opgedane kennis goed toe te passen en zich te blijven ontwikkelen, zodat zij in kunnen spelen op de ontwikkelingen op de arbeidsmarkt. Beiden benadrukten ook, dat de SAO te allen tijde open staat om de goede samenwerking met ARGOS Suriname en SURMAC voort te zetten, maar ook om met andere bedrijven in zee te gaan om hun medewerkers te trainen.
The post Personeel ARGOS en SURMAC versterken vakkennis via SAO-trainingen ..
- Eugène van de Kat veegt de vloer aan met Maurice de Hond: g…..
- Regionaal vliegschema SLM deze week opnieuw overhoop..
- Conclaaf kiest nieuwe paus, start op 7 mei..
- SLM: regionale vliegoperatie voorlopig met één vliegtuig..
- ‘Al SRD 7 miljoen uitbetaald aan toelage studenten’..
- Man bedreigt partner met jachtgeweer, maar komt snel weer v…..
- SLM past regionaal vluchtschema tijdelijk aan wegens onderh…..
- Jagesar: ‘Suriname moet investeren in menselijk kapitaal vo…..
- VSB vraagt uitstel invoering nieuw Burgerlijk Wetboek..
- Reactie op ‘Ons politiek-bestuurlijk systeem…&#…..
- ‘Private screening’ documentaire Anthony Nesty..
- Inbraak met grote buit aan de Coesewijnestraat..
- De andere kant van de AVD: afvalproblematiek vraagt om seri…..
- Santokhi: ‘E-paspoort is nationale trots’..
- Houders gestolen paspoorten mogen e-paspoort aanvragen..
- Inbrekers stelen grote bedragen uit kluis in woning Coesewi…..
- Minister Kuldipsingh: Suriname is nog geen voedselschuur, m…..
- Hoofd Vuilophaal: “We hebben al het vuil opgehaald”..
- Karg: ‘Overhaaste invoering nieuw Burgerlijk Wetboek brengt…..
- Stroomstoring treft grote delen van Spanje en Portugal..
- Minister MacAndrew: Moderne Arbo-wet essentieel voor veilig…..