Robert Peneux, voormalig minister van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, slaat alarm over de staat van het onderwijssysteem. In het tv-programma Achter ’t Nieuws, spreekt hij van “totale chaos”, waarin essentiële structuren zijn afgebroken en de onderwijskwaliteit ernstig onder druk staat. Volgens Peneux heerst er een gezagscrisis binnen het ministerie. Schooldirecteuren zouden zich in sommige gevallen, meer als beleidsmakers opstellen dan als uitvoerders. ‘’De leiding ontbreekt, en dat ondermijnt het hele systeem‘’, stelt hij.
Peneux uit ook forse kritiek op de wijze waarop diploma’s worden verstrekt, zonder dat daaraan volgens hem, een stevige onderwijskundige basis ten grondslag ligt. ‘’Daardoor wordt de toekomst van kinderen ernstig in gevaar gebracht.‘’ Peneux wijst op het schrijnend tekort aan leermaterialen op scholen en een gebrek aan vakbekwaam management.
Veel schoolleiders zouden volgens hem, niet over de juiste organisatorische of inhoudelijke vaardigheden beschikken.
Een ander zorgpunt is het groeiende aantal onbevoegde leerkrachten. Peneux stelt dat inmiddels 40 procent van het onderwijzend personeel niet gekwalificeerd is, terwijl het tekort aan vakdocenten alleen maar toeneemt. ‘’Als deze trend doorzet, zullen scholen uiteindelijk hun deuren moeten sluiten. Een ongeschoold volk leidt tot losbandigheid.‘’ Peneux roept de nieuwe minister van Onderwijs op, met spoed in te grijpen. Hij pleit voor structurele hervormingen die het beroep van leerkracht aantrekkelijker maken, onder meer door betere arbeidsvoorwaarden en een herwaardering van het vak.
Peneux stelt voor dat er een herintroductie van het studiestipendium komt voor studenten die een lerarenopleiding volgen. Dit systeem werd in 1994 ingevoerd onder minister Gerard Hiwat, maar later afgeschaft. “Met een stimuleringsbeleid kunnen we weer gemotiveerde leerkrachten aantrekken”, aldus Peneux. Hij benadrukt dat verbetering van de salarissen van onderwijspersoneel cruciaal is. “Zonder goede arbeidsvoorwaarden verliezen we de strijd om kwalitatief onderwijs.‘’
The post Peneux: ‘Onderwijssysteem verkeert in totale chaos’ ..
- John Kenneth Maria Muller..
- ‘De Grote Boom’ fototentoonstelling brengt huidige generati…..
- Iran overweegt afsluiting Straat van Hormuz: risico op were…..
- VS beschikt over 13.600 kilo zware bunker-buster voor mogel…..
- Opnieuw explosie bij SpaceX: Starship gaat in vlammen op ti…..
- Drugszaak SLM gaat op 13 augustus verder met pleidooi..
- Poppetjes in de poppenkast..
- “President bevoordeelt partijloyalisten”..
- Minister Ramadhin en PAHO-vertegenwoordiger dr. Yafflo voer…..
- WIE BEWAAKT ONS VAN DE WAAKHONDEN?..
- Steun US$ 71,30 per kliniek moet digitalisering versnellen..
- Grootste Amerikaanse delegatie ooit aanwezig op SEOGS..
- Knack Music geeft traditionele Javaanse beats een moderne t…..
- Goudroof Sun Parklaan onthult duister complot..
- Oogarts Pawiroredjo kiest voor DNA; laat patiënten niet in …..
- King: “Nieuw kiesstelsel biedt ruimte, maar kiezers blijven…..
- ‘Havenproject Dordt moet economische motor worden van Comme…..
- Oud-president Venetiaan viert 89ste verjaardag..
- NDP-voorzitter Simons: Samenleving goed voorbereiden op oli…..
- ‘Geen alternatief voor inkomsten uit kleinschalige goudsect…..
- GranMorgu-project op koers: Eerste olieproductie in 2028..