Robert Peneux, voormalig minister van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, slaat alarm over de staat van het onderwijssysteem. In het tv-programma Achter ’t Nieuws, spreekt hij van “totale chaos”, waarin essentiële structuren zijn afgebroken en de onderwijskwaliteit ernstig onder druk staat. Volgens Peneux heerst er een gezagscrisis binnen het ministerie. Schooldirecteuren zouden zich in sommige gevallen, meer als beleidsmakers opstellen dan als uitvoerders. ‘’De leiding ontbreekt, en dat ondermijnt het hele systeem‘’, stelt hij.
Peneux uit ook forse kritiek op de wijze waarop diploma’s worden verstrekt, zonder dat daaraan volgens hem, een stevige onderwijskundige basis ten grondslag ligt. ‘’Daardoor wordt de toekomst van kinderen ernstig in gevaar gebracht.‘’ Peneux wijst op het schrijnend tekort aan leermaterialen op scholen en een gebrek aan vakbekwaam management.
Veel schoolleiders zouden volgens hem, niet over de juiste organisatorische of inhoudelijke vaardigheden beschikken.
Een ander zorgpunt is het groeiende aantal onbevoegde leerkrachten. Peneux stelt dat inmiddels 40 procent van het onderwijzend personeel niet gekwalificeerd is, terwijl het tekort aan vakdocenten alleen maar toeneemt. ‘’Als deze trend doorzet, zullen scholen uiteindelijk hun deuren moeten sluiten. Een ongeschoold volk leidt tot losbandigheid.‘’ Peneux roept de nieuwe minister van Onderwijs op, met spoed in te grijpen. Hij pleit voor structurele hervormingen die het beroep van leerkracht aantrekkelijker maken, onder meer door betere arbeidsvoorwaarden en een herwaardering van het vak.
Peneux stelt voor dat er een herintroductie van het studiestipendium komt voor studenten die een lerarenopleiding volgen. Dit systeem werd in 1994 ingevoerd onder minister Gerard Hiwat, maar later afgeschaft. “Met een stimuleringsbeleid kunnen we weer gemotiveerde leerkrachten aantrekken”, aldus Peneux. Hij benadrukt dat verbetering van de salarissen van onderwijspersoneel cruciaal is. “Zonder goede arbeidsvoorwaarden verliezen we de strijd om kwalitatief onderwijs.‘’
The post Peneux: ‘Onderwijssysteem verkeert in totale chaos’ ..
- Bijna 5.000 doden in Haïti sinds oktober door escalerend be…..
- Opsporing Avinash Jodha..
- Transvaal breekt met coach Mannen..
- VS en Suriname starten gezamenlijke medische missie AMISTAD…..
- Minister Ori: Met opgeheven hoofd vertrek ik..
- Bond en directie Centrale Bank bereiken akkoord..
- Santokhi, pe a moni de? (2): Buitenlandse schulden niet afg…..
- Rusland: “Samen uit de crisis, sober beleid voor iedereen…..
- Directeur IOL: ‘Inschrijfgeld is niet meer van deze tijd…..
- Reactie op ‘Waarschuwing tegen…pakken’..
- PTC reikt diploma’s uit aan 74 afgestudeerden: ‘Suriname he…..
- Vrouwen domineren in zorgdiploma’s, oproep tot meer manneli…..
- Waakzaamheid en samenwerking cruciaal om malaria-vrije stat…..
- Aangereden 84-jarige voetganger overlijdt in ziekenhuis..
- Minister Ramadhin erkent partners voor historische malaria-…..
- Mathoera over eerste vrouwelijke president: ‘historische mi…..
- Onderwijsminister Ori: ‘Ministerie heeft vreselijk last geh…..
- Akiemboto: ‘Er is voldoende reden inauguratie groots te vie…..
- Politieke verdeeldheid over samenwerking Suriname met IMF..
- Kabinet reageert op verspreide beelden Instituut First Lady…..
- Politie onderzoekt nachtelijke ontruiming kantoor first lad…..