Robert Peneux, voormalig minister van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, slaat alarm over de staat van het onderwijssysteem. In het tv-programma Achter ’t Nieuws, spreekt hij van “totale chaos”, waarin essentiële structuren zijn afgebroken en de onderwijskwaliteit ernstig onder druk staat. Volgens Peneux heerst er een gezagscrisis binnen het ministerie. Schooldirecteuren zouden zich in sommige gevallen, meer als beleidsmakers opstellen dan als uitvoerders. ‘’De leiding ontbreekt, en dat ondermijnt het hele systeem‘’, stelt hij.
Peneux uit ook forse kritiek op de wijze waarop diploma’s worden verstrekt, zonder dat daaraan volgens hem, een stevige onderwijskundige basis ten grondslag ligt. ‘’Daardoor wordt de toekomst van kinderen ernstig in gevaar gebracht.‘’ Peneux wijst op het schrijnend tekort aan leermaterialen op scholen en een gebrek aan vakbekwaam management.
Veel schoolleiders zouden volgens hem, niet over de juiste organisatorische of inhoudelijke vaardigheden beschikken.
Een ander zorgpunt is het groeiende aantal onbevoegde leerkrachten. Peneux stelt dat inmiddels 40 procent van het onderwijzend personeel niet gekwalificeerd is, terwijl het tekort aan vakdocenten alleen maar toeneemt. ‘’Als deze trend doorzet, zullen scholen uiteindelijk hun deuren moeten sluiten. Een ongeschoold volk leidt tot losbandigheid.‘’ Peneux roept de nieuwe minister van Onderwijs op, met spoed in te grijpen. Hij pleit voor structurele hervormingen die het beroep van leerkracht aantrekkelijker maken, onder meer door betere arbeidsvoorwaarden en een herwaardering van het vak.
Peneux stelt voor dat er een herintroductie van het studiestipendium komt voor studenten die een lerarenopleiding volgen. Dit systeem werd in 1994 ingevoerd onder minister Gerard Hiwat, maar later afgeschaft. “Met een stimuleringsbeleid kunnen we weer gemotiveerde leerkrachten aantrekken”, aldus Peneux. Hij benadrukt dat verbetering van de salarissen van onderwijspersoneel cruciaal is. “Zonder goede arbeidsvoorwaarden verliezen we de strijd om kwalitatief onderwijs.‘’
The post Peneux: ‘Onderwijssysteem verkeert in totale chaos’ ..
- Brute woningoverval: slachtoffer gekneveld achtergelaten..
- VN-missie in Haïti faalt, Lula wil actie..
- Emanuel Sanvisi: nieuwe muziek, nieuwe missie, zelfde hart..
- Menke verwacht dat verkiezingen bindend worden verklaard..
- Al meer dan 21 aankomende parlementariërs hebben aanvaard b…..
- Plein: ‘Het is overduidelijk, jullie stellen niets voor…..
- Kersten neemt 50% belang in Comport; versterkt positie in e…..
- Muziekproject ‘Dedication’ biedt jongeren in detentie nieuw…..
- Afobakaweg levensgevaarlijk bij regenval: “Autoriteiten doe…..
- Lijn van geneeskrachtige kruiden toe aan export..
- Sneeuwwitje en de vijf hofdwergen..
- Vijftiende editie Carifesta: ‘We moeten het unieke dat Suri…..
- NDP heeft geprofiteerd van Hindoestaanse kiezers..
- Aardig wat regen voorspeld op deze zaterdag..
- Vijfde editie van Oil & Gas Summit groter en biedt bred…..
- Studente miste rampvlucht van Air India door file op weg na…..
- Humbert Harold Wensly Pocornie (74) Amsterdam 8-6-2025..
- Israël en Iran wisselen raketaanvallen uit, angst voor esca…..
- Steven Reyme: “Uitgelekte missives een klap in het gezicht …..
- Sandrina Hunsel helpt Condor spanning terugbrengen in vrouw…..
- Heraccreditatieproces gestart voor FHR MPA-programma..