Srinagar, India – Minstens 44 mensen zijn omgekomen en meer dan 100 raakten gewond na plotselinge overstromingen in Kishtwar, een afgelegen district in het Indiase deel van Jammu en Kashmir. Meer dan 250 personen worden nog vermist.
De overstromingen troffen vooral Chasothti, een dorp langs de route naar de heilige Machail Mata Yatra, een bedevaart die jaarlijks honderdduizenden gelovigen trekt. Rond het middaguur stroomden plotselinge watermassa’s het dorp binnen, waarbij winkels, gemeenschappelijke keukens, kampen en parkeerterreinen werden weggevaagd.
Lokale autoriteiten meldden dat honderden pelgrims zich in de regio bevonden toen het water toesloeg. Veel gewonden zijn naar ziekenhuizen gebracht, sommigen verkeren in kritieke toestand.
Reddingswerkers van het Indiase leger en de rampenbestrijdingsdiensten zijn ingezet, maar aardverschuivingen bemoeilijken de toegang. Telefoonverbindingen zijn uitgevallen, wat de coördinatie vertraagt. Premier Narendra Modi verklaarde dat de situatie nauwlettend wordt gevolgd.
De tragedie onderstreept opnieuw de kwetsbaarheid van de Himalaya-regio voor natuurrampen, waar plotselinge overstromingen jaarlijks voor verwoesting zorgen.
- Forse huurachterstand dwingt ministerie TCT pand te verlate…..
- Juspol-minister onderstreept rol bonden en verdedigt integr…..
- Landveld: ‘Er is een grote huurachterstand’..
- Onderwijsvernieuwing als antwoord op tekort hoogopgeleiden..
- Monorath: ‘Er is nu extra aandacht voor het korps’..
- Cynthia McLeod presenteert Surinaamse klassieker in Brazili…..
- Surinaamse influencers vertrekken naar India voor internati…..
- Nieuwe naam voor JusPol in de maak: Monorath wil focus op v…..
- Herinner je je de Huajiang Canyon Bridge in Guizhou nog?..
- Ouders bezorgd over toegewezen school voor leerlingen OS Af…..
- Influencers vertrekken naar India voor internationaal uitwi…..
- Voorstel naamsverandering ministerie Justitie en Politie..
- Palestijnse generatie raakt vrijwel volledig toegang tot on…..
- Tsang wil alle informatie rond Van ‘t Hogeruystraat eerst o…..
- Ramautarsing: ‘Als je rijk wilt worden, word dan ondernemer…..
- Dirk Currie wordt dinsdag beëdigd als minister van Onderwij…..
- VAN ‘T HOGERHUYSSTRAAT, IDB EN RECHTERLIJKE MACHT..
- Gerookte Atlantische zalmfilet en Begro-diepvrieserwten ter…..
- Korpschef ontboden door minister Monorath..
- Minister Manorath bespreekt uitdagingen brandweer tijdens k…..
- Essed: ´Twijfels over geschiktheid deel van kabinet’..