Werknemers van het Psychiatrisch Centrum Suriname (PCS) zijn opnieuw in actie gekomen uit onvrede over de herhaaldelijke vertraging van hun salarissen. Dat bevestigt Cheryl Piqué, ondervoorzitter van de bond bij het PCS, in gesprek met Suriname suriname.
Volgens Piqué komt het telkens weer voor dat PCS-medewerkers als laatsten worden uitbetaald, wat al geruime tijd tot grote frustratie leidt binnen de organisatie. “De overheid komt haar betalingsverplichtingen te laat na. Dit is niet de eerste keer, en de maat is vol,” aldus de vakbondsleider.
Deels salaris verwerkt, actie voorlopig aangehoudenPiqué zegt dat de lonen inmiddels via twee banken zijn gestort. “Ik hoop dat de rest van het personeel uiterlijk morgen over hun loon kan beschikken.” De actie was bedoeld als signaal naar de overheid, om duidelijk te maken dat de werknemers niet langer akkoord gaan met achterstallige betalingen.
In een bericht aan de redactie van Suriname suriname laat de bond weten dat de leden vrijdag 4 juli weer op de werkvloer worden verwacht. Dit wijst erop dat de actie voorlopig is opgeschort, maar de ontevredenheid blijft bestaan zolang de problemen zich blijven herhalen.
Het is niet de eerste keer dat het personeel van het PCS overgaat tot actie wegens betalingsachterstanden. De bond benadrukt dat het structurele karakter van de vertragingen onaanvaardbaar is en roept de overheid op om de financiële verplichtingen tijdig en consequent na te komen.
De medewerkers van het PCS verlenen essentiële zorg aan kwetsbare groepen in de samenleving, en verwachten daarvoor op zijn minst tijdige uitbetaling van hun loon. “Wij vragen geen gunst, maar wat ons rechtens toekomt,” besluit Piqué.
- Simons en Rusland voorgedragen als kandidaten voor presiden…..
- Vier jaar cel voor ontvoerder van militair Rodney Cairo..
- John Emile Stuger..
- Schietschijven en bommen..
- Waka Tjopu herenigd in Readytex Art Gallery..
- Eerste Surinamer behaalt prestigieuze Registercontroller-ti…..
- Waka Tjopu: Echoes of a Movement opent bij Readytex Art Gal…..
- Maranathakoor Manspasieconcert 2025..
- 597Netwerken: Fu rust en vrede…..
- Jongeren leiden Tak Tangi 2025: NAKS roept op tot bewustwor…..
- Vijfde verdachte aangehouden op Zanderij in ripzaak Sunpark…..
- Benadering van het vraagstuk: Tijdelijke combinatie lid DNA…..
- Surinaamse minister van Volksgezondheid levert bijdrage aan…..
- Gekozen parlementariërs zijn beëdigd..
- SEOB waarschuwt voor verzwakking SRD en stijgende staatssch…..
- Advocaat Dubois: Handelingen Kromosoeto discutabel, maar ni…..
- Brunswijk roept ABOP-structuren bijeen voor spoedberaad in …..
- Een zonnige morgen met onweersbuien in de middag..
- Commissariaat Nickerie houdt Bigisma Dey..
- TotalEnergies: Baja-ontdekking geïntegreerd in GranMorgu-pr…..
- Amerikaan die in Idaho vier studenten vermoordde, ontloopt …..