Paus Leo XIV heeft opgeroepen tot vrijlating van gevangen journalisten. Dat gebeurde in zijn eerste ontmoeting met de pers, vier dagen na zijn verkiezing tot paus.
ADVERTENTIE
De paus bedankte de toegestroomde journalisten voor hun werk van de afgelopen weken, en greep de gelegenheid aan om een boodschap af te geven: communiceer eerlijk en vriendelijk. Hij refereerde aan de Bijbeltekst “Zalig zijn de vredestichters”, uit de bergrede van Jezus.
Woorden die volgens de paus nog steeds belangrijk zijn. Communiceren zonder haat en vooroordelen in plaats van polariseren is wat hem betreft goed voor de vrede in de wereld.
Hij vroeg de journalisten zich te concentreren op de waarheid en zich niet te mengen in politieke verdeeldheid. “De manier waarop we communiceren is van fundamenteel belang. We moeten ‘nee’ zeggen tegen de oorlog van woorden en beelden en het paradigma van oorlog verwerpen.”
Kostbaar geschenkDe paus riep dus ook op om opgepakte journalisten vrij te laten. “Journalisten die gevangen zitten omdat ze de waarheid zoeken en erover berichten.” Iets wat in zijn ogen hard nodig, is omdat vrije keuzes alleen kunnen worden gemaakt op basis van goede informatie.
Hij noemde de vrijheid van meningsuiting en persvrijheid een kostbaar geschenk. De zaal ontving de oproep van de paus met een daverend applaus.
De paus drukte de journalisten ook op het hart dat ze verantwoordelijk moeten handelen bij het gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) in hun werk. De goede kanten van deze ontwikkeling moeten worden gebruikt, zodat die ten goede komt aan de hele mensheid.
De toespraak was grotendeels in het Italiaans, maar hij sprak ook grappend in het Engels toen hij bij binnenkomst met applaus werd ontvangen. “Ze zeggen dat applaus aan het begin niet veel uitmaakt. Als je aan het einde nog wakker bent en toch wilt klappen, dan heel erg bedankt.”
- Jongeman zwaar mishandeld met houwer voor winkel; verdachte…..
- 21-jarige bromfietser te Brownsweg overlijdt na eenzijdig o…..
- Jongen (20) met houwer zwaar mishandeld te Brownsweg..
- Campus perikelen..
- Trump: Qatar Airways plaatst recordorder bij Boeing..
- Officiële spelling Sranan, Sarnami, Okanisi en Saamaka over…..
- Goerdat over beschuldigingen: Politieke karaktermoord zonde…..
- Beëdiging van 214 politie-recruten in aanloop naar verkiezi…..
- Santokhi stelt werkgroep in: We kijken niet naar verkiezing…..
- Grafruiming tussen wet en praktijk (2): ‘Schoonmaken van gr…..
- Post-masteropleiding Wetgeving van de AdeKUS geaccrediteerd..
- Brand Henck Arronstraat: Vier panden in de as, oproep tot o…..
- GBB organiseert workshop voor bescherming jaguars in Surina…..
- Sapoen: ‘Alles voor Suriname, niet voor verdeeldheid&…..
- Werkgroep Ephraimszegen geïnstalleerd om buurtproblemen aan…..
- Alleyne ingenomen met bescherming consument in nieuw Burger…..
- President Santokhi installeert commissie voor modernisering…..
- Bromfietser komt om het leven na ongeval op Brownsweg..
- Van SRD 2000 naar SRD 11.660: de echte impact van inflatie …..
- Uruguayaanse oud president José Mujica overleden..
- Parlementsvoorzitter Bee: ‘We hebben doelen gesteld en die …..