Paus Leo XIV heeft opgeroepen tot vrijlating van gevangen journalisten. Dat gebeurde in zijn eerste ontmoeting met de pers, vier dagen na zijn verkiezing tot paus.
ADVERTENTIE
De paus bedankte de toegestroomde journalisten voor hun werk van de afgelopen weken, en greep de gelegenheid aan om een boodschap af te geven: communiceer eerlijk en vriendelijk. Hij refereerde aan de Bijbeltekst “Zalig zijn de vredestichters”, uit de bergrede van Jezus.
Woorden die volgens de paus nog steeds belangrijk zijn. Communiceren zonder haat en vooroordelen in plaats van polariseren is wat hem betreft goed voor de vrede in de wereld.
Hij vroeg de journalisten zich te concentreren op de waarheid en zich niet te mengen in politieke verdeeldheid. “De manier waarop we communiceren is van fundamenteel belang. We moeten ‘nee’ zeggen tegen de oorlog van woorden en beelden en het paradigma van oorlog verwerpen.”
Kostbaar geschenkDe paus riep dus ook op om opgepakte journalisten vrij te laten. “Journalisten die gevangen zitten omdat ze de waarheid zoeken en erover berichten.” Iets wat in zijn ogen hard nodig, is omdat vrije keuzes alleen kunnen worden gemaakt op basis van goede informatie.
Hij noemde de vrijheid van meningsuiting en persvrijheid een kostbaar geschenk. De zaal ontving de oproep van de paus met een daverend applaus.
De paus drukte de journalisten ook op het hart dat ze verantwoordelijk moeten handelen bij het gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) in hun werk. De goede kanten van deze ontwikkeling moeten worden gebruikt, zodat die ten goede komt aan de hele mensheid.
De toespraak was grotendeels in het Italiaans, maar hij sprak ook grappend in het Engels toen hij bij binnenkomst met applaus werd ontvangen. “Ze zeggen dat applaus aan het begin niet veel uitmaakt. Als je aan het einde nog wakker bent en toch wilt klappen, dan heel erg bedankt.”
- AWJ en SURVAM bespreken knelpunten bij bedrijfsongevallenve…..
- ABOP-lijstduwer vindt dat Surinamers in Nederland ook stemr…..
- Verdachte kappartij voortvluchtig..
- Whisky dief in verzekering gesteld..
- Geen kaas gegeten van politiek, maar wel stemming maken?..
- Regering streeft naar verbetering beleid energiesector..
- Goerdat weerspreekt beschuldigingen Ramadhin..
- Somohardjo: ‘PL neemt duidelijk afstand van coalitie’..
- Natin klaar voor de toekomst met modern ICT-lokaal..
- Twee gewonden na ruzies over (gestolen) goud..
- SAO en Staatsolie leveren gediplomeerde vaklassers af..
- A20, DOE en PRO hebben ‘genoeg van favoritisme en willekeur…..
- Santokhi wijst opnieuw 1000 kavels toe in FAI-project na ee…..
- VWPU heft beraad op na duidelijkheid over uitbetaling lumps…..
- Rwanda en Suriname: verschil in leiderschap, diplomatie en …..
- Man opgesloten voor seksueel misbruik achtjarig neefje..
- VES-debat 2025: Partijen eensgezind, maar verschillend over…..
- Staatsolie tekent overeenkomst voor deelname GranMorgu-proj…..
- Massale afmeldingen stembureauleden zorgen voor druk op ver…..
- Natin krijgt nieuw en modern ICT-lokaal..
- EZ-medewerkers ronden BAVP-opleiding met succes af..