Paus Franciscus is op 88-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het Vaticaan bekendgemaakt. De kerkleider kampte de afgelopen jaren regelmatig met gezondheidsproblemen.
Ondanks zijn broze gezondheid verscheen de paus gisteren nog op het balkon van de Sint-Pieter, waar hij traditioneel de zegen urbi et orbi uitsprak. Het bleek zijn laatste publieke optreden.
Paus Franciscus, geboren als Jorge Mario Bergoglio in Argentinië, werd in 2013 verkozen tot hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk. Hij was de eerste paus uit Latijns-Amerika en ook de eerste jezuïet op de Heilige Stoel. Gedurende zijn pontificaat zette hij zich in voor armoedebestrijding, klimaatbewustzijn en hervorming binnen de kerk.
In de afgelopen jaren werd steeds vaker gespeculeerd over zijn gezondheid. Verschillende ziekenhuisopnames en operaties voedden de geruchten over een mogelijk aftreden, maar Franciscus gaf steeds aan zijn ambt zolang mogelijk te willen blijven uitoefenen.
Wereldwijd is met verdriet gereageerd op het overlijden van de paus. Vanuit alle delen van de wereld worden zijn empathische leiderschap en inzet voor dialoog geprezen.
Het Vaticaan maakt naar verwachting in de komende dagen meer bekend over de uitvaartplechtigheden en de procedure voor het kiezen van een opvolger.
- Mathoera roept op tot respectvolle verkiezingscampagne..
- BEP roept op tot fundamentele koerswijziging..
- Paus Franciscus overleden op 88-jarige leeftijd..
- Politieke besluitvorming niet alleen aan ouderen overlaten..
- Weer technische problemen met toestellen Surinam Airways..
- Paus Franciscus op 88-jarige leeftijd overleden..
- Boze dorpelingen blokkeren weg na verkeersongeval te Powakk…..
- Onweersbuien waarschijnlijk op Tweede Pasen..
- President woont Pontificale hoogmis van Pasen bij..
- Zwakke paus Franciscus spreekt paaszegen uit vanaf balkon S…..
- Ulrich Edward Aron (80) Paramaribo 20-4-2025..
- Imro Ronald Blinker (65) Amsterdam 18-4-2025..
- El Salvador: Stuur gedeporteerde Venezolanen naar Venezuela..
- Spanning loopt op voor SVB-verkiezingen..
- NPS herdenkt Henck Arron op geboortedag..
- PALU: Ulrich Aron – betrokken tot het einde..
- RAVAKSUR blijft onderhandelen voor salarisverhoging van 25%..
- VSB wil duidelijkheid over aanpak koersdruk..
- Simons: “Chan had een plan, maar het bleek een plan voor fr…..
- SLM vlucht vanuit Barbados urenlang vertraagd zonder duidel…..
- Plakje cake en sapje voor gestrande SLM passagiers vanuit B…..